| ElementX a întrebat:

TPU! sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 2 ani, iar el vrea sa facem sex. Eu fac indata 17 ani iar el are 21 si se jura ca pana acum nu m-a inselat. Despre inceperea vietii sexuale (eu sunt virgina) am mai discutat, insa simt ca nu sunt pregatita. Inainte spunea ca vrea sa ne casatorim, isi facea planuri cu mine, dar de cand a plecat in Anglia la munca s-a schimbat, cred ca din cauza unui asa zis 'amic' care e mare don juan. Daca inainte promisiunea ca sigur ca ne vom casatori o facea cand doream eu, acum spune ca trebuie sa ma cunoasca mai bine, si in asta consta si prestatia mea la pat. I-am zis ca macar sa imi promita ca nu ma va parasi, dar cand i-am zis asta a zis ca nu am incredere in el. Inainte sa-l cunoasca pe acel tip era iubitul perfect, nu avea nevoie de sex, chiar el spunea ca eu nu sunt gata, ca nu vrea sa ma murdareasca cu asa ceva. Ce sa fac, TPU? Replica lui a fost "cu tine nu, cu alta nu..nu sunt la inchisoare". Il iubesc nespus de mult si el spune ca ma iubeste.dar de ce nu intelege? Ma simt fortata sa fac sex cu el. Poate ca daca nu insista atat si nu venea cu astfel de argumente, daca ma lua altfel...ii cedam. Dar simt ca nu mai e el..Si totul a inceput de cand i-am spus ca nu fac sex inainte sa-mi ofere promisiunea.

4 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Cred ca glumesti... Daca petrece mult timp cu acel tip este clar ca a inceput sa se dea si la alte fete, daca nu o facea si inainte. Tu trebuie sa intelegi faptul ca la 21 de ani prin corpul lui alearga nenumarati hormoni ce-i cresc nevoia de sex pe care tu, in mod evident, nu il oferi.

Acum exista posibilitatea ca el sa stea sa se masturbeze non-stop, ceea ce ma indoiesc ca face, sau sa faca sex cu alte fete. Din momentul in care ti-a dat replica aceea de care ai spus tu este foarte clar ca te inseala.

Il iubesti? Eu zic sa lasi prostiile, sa scoti capul din pamant si sa deschizi ochii. Nu este singurul baiat, daca te-a inselat este clar ca nu este bun pentru tine pentru ca, daca te-a inselat acum si sa presupunem ca va impacati, nu il va opri nimic sa te mai insele si a doua oara, a treia oara, etc. Vezeti de viata ta, profita de tinerete si mergi mai departe cu capul sus. Viata este mult prea scurta pentru a plange pentru cei care nu merita.

Be smart and have fun.winking

| Rizer a răspuns:

Ey, iubiti-va.Protejati-va.Daca el vrea, poate o sa prindeti mai multa incredere unul in altul si nu cred ca o sa te paraseasca daca tu ii dai ce vrea el si cum vrea, vorbiti, si nu te mai teme atat!

| Raiiiisa a răspuns:

Alta domnisoara care considera virginitatea un "trofeu" pe care il daruiesti persoanei de langa tine, asta reiese din ceea ce i-ai spus "macar sa iti promita ca nu te va parasi".

Nu ti se pare devreme la 17 ani sa-ti faci planuri de casatorie cu cineva?
Iar el la 21 ani,nu cred ca vrea naparat sa se insoare.

Si totusi,cam cat ai vrea sa te mai astepte?
Ca de jurat ca nu te-a inselat vad ca a facut-o,de parasit nu vrei,ahh vrei sa-l tii asa cat ai tu chef,sau pana cand vei considera ca vei fi pregatita,ca sa vada el cine e femeiastraight face

Si mi se pare normal sa zica ca vrea sa te cunoasca mai bine ca nu te casatoresti cu cineva in fiecare zi,iar de prestatia ta in pat,vrea sa fie sigur ca il vei satisface,asta daca vrei sa-i porti numele.
Aiurea.

Tu astepti ca el sa te inteleaga,dar tu sa nu il intelegi pe el.
Te-ai intrebat vreodata ca,chiar daca nu ti-a propus sa faceti sex,si-a dorit asta?! Dar tu vrei ca el sa stea in limba si sa faca doar ce vrei tu.
Oh,nu te obliga nimeni sa o faci cu el, daca nu va fi el, va fi altul oricum.

Iarasi "ii cedam" ceea ce nu intelegi tu este ca nu trebuie sa cedezi in fata lui ca sa faci sex cu el, pentru ca nu o faci doar pentru el, deoarece sexul implica doua persoane.Doamne.

"Si totul a inceput de cand i-am spus ca nu fac sex inainte sa-mi ofere promisiunea."
Tu ai nevoie de promisiuni ca sa iti incepi viata sexuala?raised eyebrows
In primul rand, uiti faptul ca promisiunile nu sunt mereu "promisiuni", iar vorbele nu valoareaza nimic, in cazul tau.

Tu nu meriti un prieten ca asta, si sa nu iti para rau daca te va face sa suferi sau daca vei fi dezamagita de catre alti iubiti, pentru ca esti doar o "printesa" care crede ca toata lumea se invarte in jururl virginitatii ei.

| Floryy96 a răspuns:

Daca nu esti 100% sigura de el nu face pasul asta. vei regreta cu siguranta. daca astea sunt replicile tale ar trebui sa gandesti putin cu mintea, dupa doi ani poate acum si-a dat arama pe fata. cat despre inselat....nu te increde prea tare in spusele lui. parerea mea e sa asptepti si sa incerci sa-i vb deschis despre ceea ce simti. daca te iubeste curat te va astepta si 3 ani daca tot a facut-o 2. de ce sa regreti tu ca ai facut-o? ce baiat serios poate spune ca rel voastra depinde de prestatia ta la pat? pai ce esti tu? esti doar o copila, nu te complica degeaba. iubirea doare dar prostia doare si mai rau, tu alegi ce faci cu viata tahappy