| beny68 a întrebat:

sunt in a11-a si imi place de o colega de la mine din clasa. Vorbim doar pe Facebook in mare,la scoala prea putin... vorbesc cu ea de aproape o luna si chiar o plac foarte mult,dar totusi nu am tupeu sa ii spun asta deoarece ma gandesc ca poate se supara sau o sa sufere din cauza asta, si problema e ca am convingerea ca o mai place si alt coleg si ca toti ceilalti din clasa incearca intr-un fel sa il ajute sa se combine cu ea(altfel nu stiu cum sa ma exprim), si nu stiu ce sa fac acum ca nu vreau sa o pierd.

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Daca nu ii spui o pierzi, daca nu indraznesti ti-ai pierdut timpul vorbind cu ea, mai rau iti faci. Unde e barbatul din tine, noi trebuie sa dominam, trebuie sa arati puterea, nu conteaza ce fac ceilalti, mergi ca si cum nimic nu se intampla in jurul tau si spune-i. Fii puternic. Sa nu faci greselile pe care le-am facut eu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fii mai rapid decat colegii tai, "i-a le fata" cum s-ar spune. Incearca sa o anunti prin orice metoda posibila avuta la indemana prin care sa-i prezinti sentimentele si dorintele pe care le ai si simti fata de ea. Doar procedand astfel prin asumarea riscului de a fi respins, te vei putea considera implinit, satisfacut indiferent de care va fi raspunsul si rezultatul final al demersului tau fiidca nu vei regreta niciodata faptul ca ti-a lipsit curajul in cel mai important moment. Succes!

| neutrino a răspuns:

Cine nu risca nu castiga. Invita fata la o prima intalnire in oras, dar nu inainte de ai spune (in direct, nu electronic) cat de frumoasa si inteligenta este ea pentru tine.