| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a XII-a și îmi place de un coleg de clasă și nu știu dacă și el mă place. Îmi vorbește frumos, îmi zâmbește, îmi alintă numele, într-o zi m-a ajutat la un test, în alta mi-a pus mâna pe păr, când am ieșit de la școală era mai lângă mine și era cu un prieten și nu mai știu ce ziceau de minemsau în alta în care îmi alinta numele și prietenul lui a început să îl tachineze, dar de vreo câteva zile nu s-a mai intamplat nimic. Chiar îmi place de el, dar sunt foarte timidă. Ce părere aveți, mă palce sau nu, ce sa fac? Vă mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i printrunul dintre modurile de socializare pe care esti sigura ca le are, intentia/dorinta ta de a deveni ceva mai mult decat simpli amici. In mod sigur iti va da un raspuns. Curaj. Bafta. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Numai el știe asta.
Poate se poartă așa cu tine fiind că îi ești simpatică.
Nu îți poate spune nimeni ce sentimente are el pentru tine.
De ce nu încerci să îți învingă timiditatea? Vorbește cu el.

| RobyttzuSingle4ever a răspuns:

Da, dar el e si mai timid=)