| Bucurie27 a întrebat:

Sunt în clasa a XII-a și îmi place de un coleg de clasă și nu știu dacă și el mă place. Îmi vorbește frumos, îmi zâmbește, îmi alintă numele, într-o zi m-a ajutat la un test, în alta mi-a pus mâna pe păr, când am ieșit de la școală era mai lângă mine și era cu un prieten și ziceau ceva de mine sau în alta în care îmi alinta numele și prietenul lui a început să îl tachineze, dar de vreo câteva zile nu s-a mai întâmplat nimic. Chiar îmi place de el, dar sunt foarte timidă. Ce părere aveți, mă place sau nu, ce să fac? Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Simplu, agent secret 47. Pune-ti o colega sa mai vorbeasca cu el din cand in cand, sa intrebe de tine, si sigur ii va spune ceva de folos, evident nu va spune ca te place, dar va da de inteles fara sa vrea. Poti sa mai stai si tu pe langa el, si pana la urma, daca iti place atat de mult poti sa ii spui chiar tu, nu vad unde ar fi problema.

Eu aveam o prietena in liceu care imi spunea tot timpul de cine ii place. Incearca sa vorbesti cu toti din clasa si sigur dai de cineva cu care el vorbeste chestiile astea si le aflii instant.

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Pur si simplu te duci la el si vorbeste. Il intrebi si cu asta basta, daca nu ai aflat timpul costa bani.