| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Sunt îndrăgostită de un baiat, dar nu stiu daca si el simte la fel... e putin mai ciudat! Suntem prieteni, si el zice ca eu sunt cea mai buna prietena a lui, dar la scoala nu prea sta cu mine, sta cu celelalte fete, rade cu ele... Cu mine sta mai rar, dar e diferit! Cu fetele celelalte se poartă foarte nebunește si face glume ciudate, dar cu mine se compoarta mai normal, doar ca si cu mine rade, dar nu cu glume nebunești! Dilema mea e daca ma place. Ca il prind deseori ca se uita (holbeaza) la mine, si o data cand am mai vorbit, pupilele ii erau foarte dilatate si nu era in largul lui, se simtea cam incomod, radeam impreuna si ne zambeam reciproc, iar el la un moment dat a zâmbit mai altfel, mai frumos ca de obicei, si si-a ridicat sprâncenele. Voi ce credeti? Ma place? Tinand cont ca amândoi avem 14 ani.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nici deplasata si nici rusinoasa fapta/intentia ca tu ca si fata sa fii mai curajoasa si/sau mai tupeista si in astfel de cazuri in care baiatul este mai ''mormoloc'' si nu are ''ochi'' sa-si dea seama ca ar fi cazul sa actioneze, atunci tu sa fii ce care preia initiativa intr-o astfel de situatie. Ai putea incerca ca prin discutiile intretinute mai voalat sau mai direct sa-i sugerezi sa iesiti in doi la cate o plimbare, cu bicicletele, rolele sau pe jos. Probabil ca isi va da seama care ar putea fi rolul si rostul unor plimbari in doi si este posibil ca asta sa-l determine sa actioneze. Succes!

| munteanuionvictor a răspuns:

Eu cred că te place și te consideră o persoană specială.

| Paul7z a răspuns:

Salut! Eu cred ca te place pentru ca daca vorbeste altcunva cu time si alte fete vorbeste intr-un fel