| dincolodevise a întrebat:

Sunt intr-o stare profunda de confuzie. Nu stiu ce sa fac. Am avut o relatie de 1 an cu un baiat care a tinut si inca tine la mine si care s-a sfarsit deoarece a gresit foarte mult. A fost prima mea iubire si mi-a ramas in minte. El ar fi facut orice pentru mine ..insa eu mi-am facut alt prieten care a renuntat la mine dintr-o prostie.Eu am inceput sa vorbesc din nou cu baiatul cu care am fost 1 an si mi-a zis ca ma iubeste, a renuntat la prietena lui pentru mine zicandu-mi ca e dispus sa o luam de la capat, ca imi va demonstra ca s-a schimbat.Am vorbit cu el crezand ca baiatul cu care am fost 3 saptamani nu se mai intoarce, dar s-a intors ..Acum,eu chiar nu stiu ce sa mai fac, inima mea nu stie ce vrea. Vreau un sfat, o parere din partea voastra care sa ma ajute sa depasesc acest moment. Multumesc

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prima iubire versus noua relatie...
Inchide ochii si imagineaza-ti marea ta iubire cu o alta fata, tinand-o de umeri, mergand, razand fericiti si tu...intr-o margine, privindu-i.
Acum fa la fel si cu noua relatie, imagineaza-ti acelasi lucru, vizualizeaza aceeasi imagine cu ochii mintii.
La care ai tresarit?
La care din ei te-a durut inima?
Ai hotarat, deja.
Inima stie intotdeauna mai bine ca noi.

| IloveME a răspuns:

Oricine greseste din anumite motive,dar nu oricine stie sa recunoasca greseala si sa ceara iertare!
Daca crezi ca mai merita inca o sansa, de ce sa nu i-o dai? cu el ai fost un an de zile si totusi e ceva!
Cat despre celalalt, a renuntat la tine dintr-o prostie, acum trimite-l tu acolo! daca nu a stiut sa te aprecieze de la inceput ce rost mai are?
Alege pe cel cu care ai fost impreuna un an, e cel mai bine!
O noapte placuta iti doresc!

| mona a răspuns:

Alege-l pe care il vrei tu, eu l-as alege pe cel care si-a lasat prietena numai sa se intoarca la tine[se vede ca te iubeste ]

| DNSK a răspuns:

Inima ta stie ce vrea.Intotdeauna stie. Mai greu e sa admitem realitatea.Pentru ca uneori sentimentele nu sunt in conformitate cu ratiunea. Mereu una atarna mai greu decat cealalta, acum depinde in cazul tau care cantareste mai mult. Nu te gandii la viitor sau la ce-ti poate oferi unul sau altul, ci pur si simplu cauta sincer in sufletul tau ce simti pentru fiecare in momentul de fata. Am fost pusa intr-o situatie similara si, desi traiam cu impresia ca nu stiu ce simt, intotdeauna am stiut care din cei doi e mai important pentru mine. Multa bafta!

| Azµre a răspuns:

Niciunul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, i-al pe baiatu care a renuntat la tot pentru tine.
A fost cu tine 1 an si a renuntat la prietena lui pentru tine, te iubeste.

| Miky1 a răspuns:

3 saptamani e...shitt.1 an estee..renuntand inseamna a vrea sa te aiba si merita sa mai incerci.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| iulianIulianus a răspuns:

Esti o proasta punct