| Marry:X a întrebat:

Buna TPU.Sunt intr-un impas si am nevoie de sfaturile voastre.Acum aproape doua luni, am fost la preselectia de la miss boboc.Acolo,in timp ce asteptam si ma plictiseam de moarte, m-am uitat printre membrii asa-zisului "juriu", care era format din absolut toti elevii de la o clasa.Si l-am vazut pe EL! Era cel mai frumos dintre toti.Prima data, nu i-am acordat atentie, dar apoi l-am vazut la un meci de fotbal, i-am intrebat pe colegi cum il cheama si i-am aflat si id-ul.Am inceput sa vorbim pe mess, dar el nu isi mai amintea de mine. I-am tr poze cu mine, a zis ca sunt draguta, iar atunci cand il vad prin curtea scolii sa il salut, dar eu eram prea timida.Cand a venit balul bobocilor, eram foarte agitata, clasa lui organiza balul, deci era logic, ca era si el pe acolo. M-am dus in sala si cam dupa o ora, m-a rugat o prietena sa ma duc cu ea la toaleta.Ne-am dus si cand am iesit, l-am vazut pe el. L-am salutat, mi-a zis un 'buna", cam nedumerit ca nu stia cine sunt si i-am zis"Maria, tipa de pe mess" si a fost foarte socat. Mi-a strigat un "buna" mai tare, mi-a zambit larg si s-a uitat lung dupa mine. Dupa aceea, cand s-a terminat balul, am stat cu niste prietene sa il asteptam pe colegul nostru care a participat la mister, sa il felicitam si cand stateam noi acolo, a iesit el demana cu prietena lui. A venit colegul nostru, l-am pupat si apoi am plecat in strada, pentru ca venise tatal colegei mele.Am iesit, iar el cand m-a vazut se uita la mine uimit si era cu prietena lui de mana.In fine...Au trecut toate.Am vorbi pe mess si apoi mi-a zis ca atunci cand il vad la scoala sa il salut neaparat, sa-i dau una etc.Intr-o zi, l-am vazut ca a intrat in buticul din curtea scolii si m-am dus si eu.Era singur in butic si l-am salutat.Cand m-a vazut s-a rosit la fata, m-a salutat si se uita in ochii mei foarte intens.Am vb putin si eu am plecat, ca deja ametisembig grin. Apoi s-a uitat lung dupa mine si s-a dus la colegii lui.Seara,pe mess i-am zis:"Hai, ca pana la urma te-am salutat si eu." El a zis:" era si timpul". L-am intrebat daca sunt schimbata, fata de atunci la bal si a zis ca par foarte copil la fata si corp, dar ca sunt draguta. Apoi mi-am pus la status, ca ma simtnaspa, m-a intrebare ce am, a zis ca in el pot sa am incredere, ca sa nu ma simt naspa din vina lui, ca lui ii plac fetele mai slabute etc. Apoi, el a plecat intr-o excursie si l-am tachinat, spunandu-i ca daca nu mi-a adus nimic imi e dator cu un pupic pe obraz.Si el m-a intrebat, ca " doar pe obraz?" si nu i-am zis nimic ca mi-a picat netu. A zis apoi "mda". Si a doua seara, i-am zis " tu unde ai vrea sa ma pupi?" si nu a zis nimic. Aaa, am uitat sa va zic, ca acum o saptamana am fost la un spectacol si el era acolo cu noua lui prietena.Cand ma uitam la el, imi zambea si apoi ii zicea prietenei lui sa il pupe.Deci,ce ar trebui sa fac? Sa-i spun ca il plac? El credeti ca simte ceva? Si de ce a pupat-o pe prietena lui, doar cand ma uitam la el? Multumesc, ca mi-ati ascultat povestea si sper sa primesc niste sfaturi.ps: el are 18 ani, eu aproape 16.

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Da el simte ceva acel ceva nu e iubire scuza-ma e doar atractie sexuala. Iii place ca il placi si si stie acest lucru.Are prietena pentru ca pe ea o cunoaste de mai mult timp decit pe tine si n-o poate lasa pe ceva nesigur cum esti tu.Gindeste-te bine ce vrei si numai dupa aceea sa actionezi. Vrei sa-l desparti de prietena si sa-i fii tu prietena pentro o anumita vreme? Merita doar daca il iubesti. Daca nu-l iubesti numai iti pare bine ca ii placi cuiva nu-ti fie frica.Inca o sa fie foarte multi baieti carora sa-i placi.Deci merita sa-i spui ca-i placi daca vrei ceva serios cu el. Dar la virsta ta crezi ca e bine sa fie ceva serios intre voi? Nu e mai bine sa ramineti la capitolul de a flirta?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te astepta la prea mult de la el, e clar ca e obisnuit sa schimbe fetele ca pe sosete. Daca vrei doar un flirt de ocazie cu el, nu e nicio problema, dar o relatie sigur iti va aduce o durere de inima.

Ma intreb cate alte boboace mai vrajeste pe langa tine...

| pwp a răspuns:

Cred ca el te place, si faza cu pupatu pe obraz, era numai sa te faca pe tine geloasa.
spune-i ca il placi.nu ai nimic de pierdut happy

| chandnisharma a răspuns:

Eu cred ca daca te placea actiona pana acum... faza cand si-a sarutat prietena a fost doar ca sa se simta el bine cand vede ca e placut de tine.

| DorelSudoru a răspuns:

Deci sa incepem cu inceputul. 1"El 18 tu 16. Prietena lui cati are?\
2:SAr putea sa simta ceva sau doar sa fie caterinca.Desi nu stiu poti sa vb cu prieteni lui mai ales daca aveti prieteni comuni
3big grine ce sa sarutat cu pritena lui cand tu te uitai?laughing Aici exista doua variante 1tongueentru ca e prietena lui 2tongueentru ca tu te uitai
4:Mai voebeste cu el si incerca tu sa faci primul pas pe mess sau dai un mesaj daca esti timida
Sper ca te-am ajutat.

| DorelSudoru a răspuns:

Deci sa incepem cu inceputul. 1"El 18 tu 16. Prietena lui cati are?\
2:SAr putea sa simta ceva sau doar sa fie caterinca.Desi nu stiu poti sa vb cu prieteni lui mai ales daca aveti prieteni comuni
3big grine ce sa sarutat cu pritena lui cand tu te uitai?laughing Aici exista doua variante 1tongueentru ca e prietena lui 2tongueentru ca tu te uitai
4:Mai voebeste cu el si incerca tu sa faci primul pas pe mess sau dai un mesaj daca esti timida
Sper ca te-am ajutat...

| LoveStoned a răspuns:

Uoff, faza cu pupatul prietenei e clasica, pentru ca stia ca te uiti si implicit te vei oftica. Faptul ca are prietena, dar filtreaza si cu tine, ar trebui sa-ti dea de inteles ce fel de persoana e. Nu stiu ce sa-ti zic sa faci. Parte din minte imi spune sa te sfatuiesc sa-l cuceresti ca sigur vei reusi (ma rog, va fi o aventura, nimic mai mult, pentru ca e la varsta la care una vine alta pleaca. Daca face asa cu prietena, de ce nu ar proceda la fel si cand e cu tine si apare o alta in peisaj?), iar alta parte din mine imi spune sa-l pui pe jar si sa-l innebunesti si sa-l lasi cu buza umflata (merita).
P. S: sunt baiat laughing

| Silvara a răspuns:

Pai, eu mi-am concentrat atentia spre pupicul care l-a dat iubitei cand el era constient ca tu te uitai la ei. Probabil vrea sa vada ce simti si daca esti geloasa. Eu zic sa mai astepti, sa nu ii spui direct ca il placi, incearca prin semne, gesturi si putin prin vorbe. Daca vrei sa il cuceresti cu adevarat, trimite-i melodii mai triste, in care sa se regaseasca (daca vrei iti trimit eu prin PM, melodii). Vorbeste cu el cat de des poti, incearca sa ii propui pe mess jocuri gen " Asking Questions" sau "Adevar sau Provocare", la liceu poti intr-un final sa te duci sa il iei in brate si sa ii spui ca a fost o provocare. Although, eu sincer, cred ca are sentimente pentru tine, dar probabil nu stie ce simti tu pentru el. Eu cred ca va fi bine!
Succes!:*
Te pup! Pa-pa!

| BaByTzZa a răspuns:

Eu cred ca te place dupa ce ai zis tu aici da poate sa fie sh o prt t place doar ca o amika sh faza cu pupatu prb ca si-a dat seama ca il plaki d mult sh vroia sa t faca geloasatongue eu cred ca mai bine ia-i spune pe mess dk fata in fata nu ai curaj ca tu il plaki. sa vzi cum reactioneaza sh ce rasp iti da ca sa nu iti faci iluzii degeaba mai bine intreb pna nu e prea trz... sper ca te-am ajutat succes :* pup

| IIIx333III a răspuns:

Da... ce sa zic... avem de a face cu un caz grav de baiat des intalnit. Acest fel de baiat nu prea se trateaza in niciun fel, fiind denumit popular ca si futangiu. El stie ca il placi, si vrea sa te faca geloasa. Apoi o sa fie cu tine, o sa o raneasca pe actuala lui prietena, si o sa faca ce a facut cu tine si cu altcvineva. Si asa se va continua viata lui pana se va insura.

| irina_3672 a răspuns:

Hei papusa >; d<
iui, ce poveste e aici :-s
parerea mea e ca te place, si cand era cu prietena lui vroia doar sa-ti faca in ciuda. Incearca sa nu te mai oferi asa pe tava, si sa incerci sa nu'ti mai pese asa de mult de el. Lasa'l o perioada in pace, sa te caute el? Si NU, nu'i spune ca'l placi! lasa'l pe el sa faca primul pasbatting eyelashes. incearca sa devii prietena apropriata de el. Pt ca are 18 ani, s'ar putea sa nu vrea de la tine decat o scurta aventura, asa ca ai grija, sa nu suferi dupa.
Sper ca te'am ajutat.
Pupici :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa va spun, ca toata lumea spune, ca e cel mai frumos din liceu si toate fetele alearga dupa el. E tipul de baiat, care, cum ati zis si voi, isi schimba prietenele cam la 2-3 saptamani.Prietena lui are 16-17 ani.