| annonnimus a întrebat:

Sunt o fata si sunt bi. (tineti-va fobiile pentru voi). Deci imi place de o fata din liceu foarte mult dar nu stiu cum sa ii spun ce simt pentru ea. Daca mai e cineva bi/lesbi/gay va rog dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Alion a răspuns:

Eu zic sa astepti si sa observi daca si ea este atrasa de fete ( nu neparat de tine ), pentru ca daca ea este hetero si tu ii vei spune ca simti cv pentru ea nu vei face dact sa te faci de ras si daca tipa e si rea ti se va duce renumele de lesbi in tot liceul. Apropo ce vroiai tu sa scrii se numesc fantezii, fobiile sunt lucrurile pentru ai o sensibilate psihica deosebit de accentuata big grin. BAFTA!

| annonnimus explică (pentru Alion):

Mersi pentru sfat dar te rog sa citesti comentariul lui Alle445, la astfel de replici ma refeream cand am spus "tineti-va fobiile pentru voi"

11 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Asta e problema mea acum, doar ca e cu cea mai buna prietena. eu i-am spus, stiam ca ma va intelege, iar acum ne comportam de parca totul ar fi normal. este hetero. I-am spus pentru ca asa simteam, trebuie sa ma descarc. Dar ai grija, mie a inceput sa imi placa mai mult de ea

| stefangeles a răspuns:

Ia si invata pentru Bac si lasa limbile in ceasca... sincer...

| Rebecca009 a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la prea multe filme americane. Si acum gata esti gay-friendly. Cauta-ti un baiat, nu iti distruge viata, toata lumea te va arata cu degetul si parintii te vor da afara din casa!

| annonnimus explică (pentru Rebecca009):

Da, parerea ta, ce pot sa zic.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat? Asta nu e normaal.Nu este normal sa iti placa de o fata daca esti fata. Poti sa fi prietena cu ea dar nu sa o placi. Sfatul meu este sa te uiti dupa un baiat nu dupa fete.Credema, daca o sa iti placa de o fata o sa regreti mai tarziu.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal nu e să fii agramat, da' văd că tu n-ai probleme cu asta. Mă amuzaţi voi ăştia, care încercaţi să definiţi ce e 'normal' pentru alte persoane când de fapt nu aveţi niciun argument serios.

| annonnimus explică (pentru anonim_4396):

Exact la comentarii de genul acestuia pe care l-ai dat tu ma refeream cand am spus sa va tineti fobiile pentru voi. Nu te-am intrebat daca este normal sau nu. Pentru mine este normal ca si pentru alte milioane de oameni de pe acest pamant. Si cum poti tu spune ca voi regreta, ai fost vreodata cu vreo fata? In fine, fiecare are dreptul la opinie, dar tinand ca traim intr-o societate democratica ma sperie faptul ca o mare parte din cei "normali" dupa gandirea voastra nu pot sa ii accepte pe cei "anormali" ca mine si multi altii.

| annonnimus explică (pentru Paulla):

Multumesc pentru suport Paulla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- foarte tare, mereu mi-am dorit o amica bi laughing
chiar daca sunt baiat si am erectii numai la fete, iti dau un sfat asa, cum mi-a venit mie in cap big grin
- stai cu ea, razi cu ea, cunoaste-o, vezi ce-i place; descopera daca este bi (nu am idee cum... intreab-o ce parere are despre unii baieti, care is cei mai adorati din liceu, desi sunt niste f*tuti pentru ca au la picioare multe fete - zic eu - apoi dupa ce mai discuti cu ea, intreab-o in gluma, cum ar fi daca ar fi ea cu o fata)
- poate ma adaugi pe facebook (il am la profil), chiar vreau sa cunosc pe cineva ca tine big grin