| Haşa07 a întrebat:

Sunt pe a9-a si imi place de o fata din clasa mea de cand am vazut-o. O cunosc deja dar nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea. sad
Ajutor va rog sunt putin timid.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te comporti cand esti in preajma ei de asa maniera incat sa-i atragi mereu atentia, iar prin ceea ce faci sa-i demonstrezi ca esti cel mai bun din grup dar si ca o placi in mod deosebit. De asemenea incearca sa fii mereu, gentil, atent, efectiv sa-i dai de inteles ca iti face o reala placere sa fii mereu cu ea. Daca ai putin curaj si tupeu poti sa-i spus in mod direct ca doresti ca intre voi sa existe o relatie care sa reprezinte ceva mai mult decat o simpla prietenie colegiala. Daca nu poti sa-i spui prin viu grai, atunci exista si alte mijloace de socializare unde este mai usor sa-ti expui sentimentele. Succes!

| neutrino a răspuns:

Spune-i la fel cum ne-ai spus si noua, renuntand la timiditate. Altfel vei privi cum alti baieti, netimizi, vor curta si cuceri fata.

| Haşa07 explică:

Nu vreau sa afle nimeni ca vreau sa am o relatie cu ea... "din clasa". Cum sa fac asta?

| Haşa07 explică:

Nu stiu ce sa zic... Pare o idee buna dar mi se pare cam ciudat

| Haşa07 explică:

Am sa dau funda doar dupa ce vad cum merge treaba.

| IoannaMnt97 a răspuns:

Ai Facebook. Vorbeste acolo cu ea. E mai usor sa ii spui acolo decat fata in fata.