| Mada4ghn a întrebat:

sunt virgina iar de curand am facut cu prietenul meu anumite "joculete". avand lichidul preejaculator (fara sa ejaculeze inainte sau dupa) in varful penisului, mi l-a introdus in vagin (doar capul) pentru o perioada de cateva secunde. Dupa ce mi-am calculat am dedus ca eram in perioada nefertila. Exista vreo sansa majora de a fi insarcinata?

9 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

1) Ce va mai calculati voi, sunteti matematicieni cumva?
2)"Joculetele"voastre nu mai primesc un coechipier, ma ofer voluntar.

| peperonies a răspuns:

1. nu prea suna a joculete suna a sex.
2. nu exista perioada nefertila.

| danutzu96 a răspuns:

1 Perioada nefertila poate varia.
2. Daca nu s-a masturbat inainte lichidul nu contine spermatozoizi.
3. Trebuie introdus o cantitate mare de sperma ca unul dintre ei sa ajunga la destinatie.
Din astea rezulta sanse tinde catre 0.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Psihic, nu mai esti virgina, in nici un caz, poate ca nu e rupt himenul, dar. Pai, daca erai in perioada nefertila, sunt sanse de 5% sa ramai gravida daca ejacueaza inauntru, lichidul preejacuator contine foarte putini spermatozoizi si sunt cam ''ametiti'', deci sunt sanse sub 4% sa fi ramas. Oricum, se poate, desi, stii tu ca nu si-a dat drumul atunci, daca era virgin, se prea poate. desi nu iti doresc. Bafta! happy

| TheImpaler a răspuns:

Fara ejaculare, riscurile sunt minime. dar sunt...
avand in vedere ca erai si in perioada nefertila, nu cred ca se pune problema unei sarcini.

| AliTheo18 a răspuns:

N-am eu multa experienta, dar nu cred ca ai ramas.Doar daca te-a dezvirginat si s-a terminat in tine. Nu prea am avut sa ramana gravide niste virgine.Si calr, nu te-a dezvirginat daca a bagat decat capul.Parerea mea. Succes.

| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu, nu sunt sanse sa fii insarcinata atata timp cat nu ti l-a introdus in vagin si nu a ejaculat. Totusi, pe viitor, te sfatuiesc sa nu te bazezi foarte mult pe perioada fertila/nefertila deoarece nu poti calcula exact si depinde in functie de menstruatia fiecareia. Protejati-va ca sa fii sigura.

| LuizaLiza98 a răspuns:

Eu chiar nu vă înţeleg confusedCând ştiţi că aveţi ocazia de a rămane însărcinate din greşeală de ce nu vă protejaţi? Există atâta posibilităţi; aveţi părinţi de ce nu le cereţi un sfat? Voi vreţi să vă distraţi dar după vă pune-ţi tot felul de întrebări, înainte de a face un lucru care v-ar putea aduce consecinţe de ce nu vă gândiţi înainte de a face o prostie..Pentru a fi sigură dacă eşti însărcinată sau nu du-te la un ginecolog sau fă-ţi un test de sarcină pentru siguranţa ta!winking Şi fi mai atentă data viitoare când faci anumite "joculeţe "cu prietenul tău laughing

| oreoo5269 a răspuns:

Joculete? de ce nu ati facut sex direct si sall. nu, nu esti