| Elide a întrebat:

Bună TPU, sunteți sau ați fost îndrăgostiți de colegul/a de clasa? Ați avut curajul sa-i spuneți? Cum v.ati simțit când îl vedeați/o vedeați zilnic?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Wow miha te-ai indragostit timido?
sunteți sau ați fost îndrăgostiți de colegul/a de clasa?
da, in generala mi-a placut de o fata ioana se numea parca, imi placea cum arata, cateodata mai ma dateam la ea, palme la fund, o prindeam in brate, o pupam chesti copilaresti
in liceu am avut numa fitoase cu figuri in cap
Ați avut curajul sa-i spuneți?
nu, din pacate nu, dar acum posibil ca tot la fel as face
Cum v.ati simțit când îl vedeați/o vedeați zilnic?
zici ca vdeam un ingeras, imi ilumina ziua desi era inorat afara, ma prezentam la ora de mate ca era ea acolo, o admiram pe ea, era sa invat si mate din cauza ei ca spunea teoria lui pitagora parca, ce romantic, dar aveam alta mandruta de care imi placea din copilarie
e asta e miha

| mihai69 a răspuns:

Da. Eram acum o sută de ani la liceu. Am făcut o pasiune teribilă pentru o colegă de clasă (erau doar vreo cinci - șase fete în clasă!). Mi-am luat într-o bună zi inima-n dinți și i-am spus tot. A fost o discuție sinceră și deschisă, dar nu a dus la concretizarea relației - nu eram genul ei și nu dorea să fim mai mult decât prieteni. Și prieteni buni am rămas ani buni, până a plecat în Canada.
PS aveam cred 17 sau 18 ani.

| SG1995 a răspuns:

Din fericire partea buna a faptului ca m-am indragostit prima ora la 19 ani e chiar faptul ca am evitat o chestie asa nasola, totusi m-am indragostit de una cu care stateam in casa cand am facut voluntariat in Prahova, deci in concluzie stiu cum e, ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti, poate ai noroc.

| Ramona3k3 a răspuns:

Am fost...și nu a fost o perioadă tocmai ok.
Ideea e că „cea mai bună prietenă" pe care o aveam știa că îmi place de acel coleg. Și i-a spus, el mă evita...și a fost nasol.
Mi-a fost jenă când *cough* prietena mea *cough* i-a spus. Am renunțat la puțin timp după la el și la așa-zisa prietenă, având în vedere că am fost și sunt o antisocială și prefer să ivit lumea, mi-a fost chiar ușor să trec peste.
Când îl vedeam eram „oh doamne, ce frumos e", eram leșinată după el. Colegul îi tot spunea să nu mă mai evite, dar el tot o făcea, deși eram buni prieteni înainte, cred că era speriat sau ceva în genul. Și mă inroșeam când cineva zicea ceva de el, când îl vedeam sau mă baga în seamă.
Acum, din nefericire, nu ne mai vorbim deloc, pentru că ne-am certat recent și mi-e silă de el.

| madăfacănvmm a răspuns:

Sincer da, si inca il iubesc. am fost impreuna pentu scurt timp dar nu recomand deoarece e foarte urat cand totul se termina... eu iti spun sa l uiti chiar daca stiu ca iti va fi greu. i feel you

| MariaIsabela2145 a răspuns:

Am fost