| SperantaPierduta a întrebat:

Totu' a inceput de mult. Il iubesc si mi-a dovedit ca ma iubeste si el pentru ca in ultima vreme i-am facut tot felul de faze aiurea. Dar a trecut cu vederea. El e o persoana geloasa, dar in ultimul timp e foarte. Si nu stiu de ce. Recunosc ca si eu am fost mai rece cu el. (Sunt aproape convinsa ca nu e vorba de alta fata, nu asta e problema). El zice ca face crize asa pentru ca e gelos si ii e frica sa nu ma piarda, dar eu ma gandesc uneori ca vrea sa ne despartim si nu stie cum sa imi spuna. Si de asta cauta motive de cearta. Si l-am mai intrebat asta si s-a enervat si mai rau zicandu-mi ca daca ar vrea sa ne despartim mi-ar spune. Tin sa mentionez faptul ca nu ne-am mai vazut de aproape 2 luni pentru ca el a plecat la bunici. Dar vorbim in fiecare zi. Ce sa fac? Cum sa ii dovedesc ca nu are de ce sa fie gelos? Pentru ca nu l-as insela niciodata. Chiar tin la el. Multumesc.

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu ai ce face, increderea se castiga in timp si se pierde intr-o secunda! Ar fi bine sa stie ca atata vreme cat aveti incredere unul in altul, nimeni si nimic nu poate altera relatia.Gelozia o poate face si asta daca o generati voi!

| Mirela_7378 a răspuns:

Mai nu-i da motive sa fie gelos.Parerea mea e ca vrea sa se desparta si nu stie cum asa am patit si eu. Acum nu trebuie sa fie la fel ca la mine, daca tu consideri ca nu e vorba de alta fata lupta ca relatia sa fie la fel.

| Cr1sti13 a răspuns:

Da dovedesteica nu are de ce sa fie gelos si o sa-si de-a seama ca e gelos de geaba si se va schimba