| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, trebuie sa-mi vina menstruatia, mi-a intarziat doua zile, asta e a 3a si sunt uscata, nu am nici o scurgere, nimic(am un ciclu menstrual neregulat)ce inseamna asta? Nu o sa-mi mai vina? Sau se apropie?

4 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Bună! Din câte îmi amintesc, într-o altă postare ai explicat cum ai făcut sex neprotejat. Motivele pentru care menstruația poate întârzia sunt multe.

Un test de sarcină ai făcut?

| AnotherGirl a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Și de ce nu faci un test de sarcină ca să lămurești o treabă? Noi aici ne putem da cu părerea oricât, însă un test îți va spune clar dacă ești sau nu însărcinată. Aici nimeni nu are de unde ști de ce nu-ți vine ție menstruația.

Un test de sarcină nu-i scump, poți cumpăra tip bandă e cel mai ieftin (maxim 15 lei) și e la fel de precis ca și unul tip stilou sau casetă.

| BlankyFOXy a răspuns:

Ciclul menstrual neregulat este ceva foarte comun. Stai linistita ca e normal sa intarzie uneori, iar ca un fapt stresul poate fi o cauza a intarzierii ciclului.