| anonim_4396 a întrebat:

Uite asa o situație. M-am îndrăgostit de un baiat și el de mine. Suntem împreuna și totul e frumos, dar chestia este ca el e verișorul de grad 1 al mamei mele. E ok asta sau nu? Vreau un sfat sa mai continui relația sau sa o opresc? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca gradul de rudenie care exista intre voi doi, este de rang, grad inferior, in astfel de situatii intr-o suficient de mare masura dispare pericolul sa existe intre voi consangvinitate, ceea ce ar putea crea probleme atat de natura etico-morale, cat si cele de natura patologica, privind sanatatea viitorilor copii in cazul in care ati ajunge pana in acea situatie de a deveni parinti la un moment dat. Multa sanatate!

| LeXiBaBy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poti sa explici mai clar va rog mult? Nu prea inteleg ce ati avut In vedere!

| Emilian65 a răspuns:

Opreste-te! Nu este bine sa ai o relatie cu varul primar al mamei tale.

| SG1995 a răspuns:

El și maică-ta sunt veri de gradul I, deci sunt rude de gradul II, deci deși e unchi-tău sunteți rude de gradul trei, adică în punct de vedere legal nu cred că e problemă, nu e prea etic să te fți cu unchi-to.

| Percueu a răspuns:

Ar trebui sa rupi relația chiar dacă va fi greu. Dar poți sa ramai cu el dacă vrei copii handicapati. Am întâlnit un caz ca al tău și ei au făcut 2 copii handicapati. Deci faci cum vrei.