| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, urina omoara sau nu sperma bărbatului.Un barbat dupa ce a facut sex a urinat o data apoi iar la un interval de timp de 10-15 minute, mai pot ramane spermatozoizi pe uretra?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Urina spala uretra daca la asta te referi, nu ca ii omoara.

| doctorandus a răspuns:

Nicio metoda de contraceptie nu e 100% sigura.

| Emilian65 a răspuns:

In urma urinarii se curata canalul penisului de spermatozoizii existenti pe acesta.

| Floridori a răspuns:

Daca un barbat ejaculeaza, apoi urineaza si se spala, nu mai raman spermatozoizi viabili pe uretra, deoarece urina este acida, iar spermatozoizii sunt sensibili la un astfel de mediu, ei putand sa supravietuiasca mai multe zile doar in medii alcaline.
In afara faptului ca jetul de urina va expulza majoritatea spermatozoizilor afara, cei ramasi, vor fi compromisi si vor muri din cauza mediului acid produs de urina.

| Gândesclarece a răspuns:

Rămân spermatozoizi, informează te, draga mea.