| Alexxa_1747 a întrebat:

Va citesc de ceva timp si m-am gandit sa-mi fac un cont pentru a ajuta pe altii si pentru a fi ajutata.Cum sa incep? Am 15 ani. Sunt cu x de aproape 3 luni ne intelegem bine, tinem unul la altul cu toate ca la inceput am avut parte de niste certuri dar am trecut peste toate. peste multehappy y este un baiat cu care am stat asta-vara cateva zile timp in care dragul de el era despartit de prietena lui. Dupa ce am plecat ( nu locuim in acelasi oras) y s. a impacat cu fosta dar tot imi trimitea mesaje si din astea. in mare, baiatul y mi. a creeat probleme pentru ca intr. o seara eram cu x si m. a sunat iar x s. a suparat credea ca il insel si tot asa. ma intreba ce leg am eu cu y. in fine am trecut peste. nu i.am mai rasp lu y la mesaje si asta a fost. Acum circa o saptamana y intra p mess si imi zice ca ii e dor sa ma :*, imi spune sa ne intalnim si ma tot intreaba daca mai sunt cu x. i.am zis logic ca da si ca nu vreau sa ne int pentru ca nu vreau sa-mi insel prietenul. De scurt timp am auzit niste barfe cum ca x, actualul, m-a inselat pe la sf verii cu o fata pe care cica a :*. In acel mom am luat in calcul posibilitatea de a ma intalni cu y pentru a ma razbuna pe x ca m. a inselat cu toate ca nu stiu sigur. x mi. a jurat ca nu m-a inselat zicand ca ma iub si ca daca ar fi fost sa ma insele fara sa stiu eu nu mai eram de mult impreuna.Acum nu stiu ce sa fac. ma gand ca y vrea sa profite de mine pentru ca a zis ca vrea o fata mica si cuminte nu o curva cum a fost fosta lui. y mi. a jurat ca nu isi bate joc de mine ca daca era asa nu se tinea atata dupa mine. insa ma gandesc ca are 19 ani. pe de alta parte ma gand ca poate x m-a inselat pentru ca a mai avut o iesire de genu tot la inceputul relatiei insa mi-a recunoscut si si-a cerut iertare. nu era asa grav dar am apreciat ca mi. a zis el si mi-a prom nu o va mai face. Nu stiu ce sa facstraight face Spuneti-mi parerea vostra...big grin

Răspuns Câştigător
| love_6120 a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa-l lasi pe actualul tau prieten pentru nimeni.si daca te-ar fi inselat asta a fost la inceputul relatiei acum poate a inceput sa tina la tine si nu te-ar mai insela niciodata
acum ramane la latitudinea ta dar nu ar trebui sa-l inseli ca sa te intalnesti cu ''Y''

MULT SUCCES!

3 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Eu una ia-s lasa balta pe ambii doi, am trecut prin asta si nu a iesit nimic bine, y se intelege destul de bine ca incearca sa profite de tine iar x daca chiar te iubea cu adevarat nu te-r fi inselat.Nici unul dintre ei doi nu te merita, tu meriti pe cineva mai bun care stie cu adevarat sa se comporte bine, si sa stii ca eu ma simt chiar foarte bine singura, cu prietenele, caci pana acum cat timp am avut iubit mia-m ignorat complet prietenele si am pierdut timp pretios fara ele.Asteapta mai inait sa-ti creezi un viitor, si nu te stresa pe de acum cu iubirea, sa vezi dupa cum ai sa ai coada de baieti la usalaughing. Acum totul depinde de tine ce ai sa faci.

Bafta!

P. S:scuze ortografiabig grin

| Cjay a răspuns:

Pai iti recunostea si acum cred. daca prima data a recunoscuthappy

| Bla_8440 a răspuns:

Sti deodata ce un tip te va insela prima oara o va face si a 2`a oara. asa pna o sa ii dai papucii ca o sa te saturi.parerea mea e sa nu mai vbsty ca niciunu happy gaseste`ti pe altu niciunu nu meritetonguehappy