| PovesteaTa a întrebat:

Va rog frumos sa'mi spuneti si mie cat de multe statusuri de dragoste stiti voi! Promit funda!:*

5 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Hey.pai nu ti le scriu eu pentru ca atunci o sa lesini de plictiseala...uie...Gasesti aici o gramada : http://sweety-things.weebly.com/
Bye!

| Puffy1721 a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Hai sa ne inpartim lumea, luna mie, stelele tie, oceanul
mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie,
Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista

o raza de lumina, o urma de durere, un chip de inger suav distrus de-o grea durere

Nu sunt rea sunt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

El e pentru mine tot si il pun pe primul loc eu doar pe el il iubesc. si nu vreau ca sa-l ranesc

Spui` ca m`ai uitat deja. DAR te vad cum ma privesti. Spui ca nu ma vrei in prejama ta dar eu stiu ca ma iubesti
Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas oare de ce? "

" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat Te astept Vino! "

Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea "

Eu NU credeam ca ceva ne-ar putea desparti mult te iubeam si ti-am juat a ta voi fi. tu ai plecat acum poate m`ai si uitat eu te-am pierdut cand credeam ca te-am castigat!

| Aannddrraaaaa a răspuns:

Fa`ma nebuna. spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt

i o sa fie bine chiar daca mai avem probleme iti`spun stai linistit. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindecadupa o vreme!
Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: Sa iubesti. Sa razi. Sa razi din nou. Sa asculti sh sa inveti. Sa spui "te rog" si "multumesc". `Sa ai opinii. `Sa le respecti pe ale celorlalti. `Sa fii sincer. `Sa fii prieten. `Sa fii tu insuti.•
oate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud. Poate ca imi e de ajuns. Poate ce a fost s`a dus.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.
O fata buna poate sa devina repede rea asa ca date`n sange si nu te mai baga atat in viata mea >:p
Nenorocita la propriu, nebuna la figurat, irascibila cateodata, ironica de placere, ipocrita de la mama natura, perversa de cand ma stiu.
Vorbeste mult, e stresanta, e zbuciumata, râde întruna si fara motiv, dar prin felul ei de a fi te face s.o adori...
Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI Gura MeA Nu GURa LuMiI~ [
Un zâmbet nu costä nimic, dar ofera multe.
E atat d dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti
Cand sunt buna.sunt prea buna! Cand sunt scorpie sunt PERFECTA!
M-am schimbat si pot visa acum.Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum.; x
Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc.Si zambesc pentru ca sunt cu tine.
Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci...
Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.
^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X
O `Prietena` este cea care te cunoaste asa cum esti.intelege ce ai fost accepta ce ai devenit si te ajuta sa cresti in continuare! ¦ Te iubesc
* Orice s-ar intampla el pe mine m iubeste eu sunt fetita lui si fara mine innebuneste winking Stiu e o aventura goala la el in inima doar eu sunt campioana love struck
PiSSy love struck "Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta Sa stii ca toate te vor, dar ele nu te iubesc ca ♥ EA! ( Nimeni nu-i perfect! Dar ea te vrea love struck )
* ochii mAry gurita mica Trasaturi D PApuSHik.CorP DraGuTSz` Frumos Lucrat fund Finut[big grin] Usor Bombat~[:X]~
. Atunci cand cazi; -s.eu.O sa t ajut sa t ridici.cand simti ca iti e greu.voi fi mereu aici.cand tOata lumea.te va respinge.eu :.voi fi aprOape d suflethul tau >; d

4. Spune`mi mie ce prObleme ai ca te inteleg. sh eO am trecut prin multe poate reusesc sa leg O intamplare de alta sh sa realizez ca nOi am fost facute ca sa traim aman2; xX

StIll`perfecTT``; x `Nebunieee si talent; x; x asta`ii stilul` eii` RecenTT`
° Cheama.ma Sunt Langa Tine.Am Fost Si Ieri Voi Fi Si Maine. °
~Stie` cand` sa rada`, Cand sa fie` supaRata`, Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta"" love struck. ~ Nu contează.oh go on.
dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!happy

° Cheama.ma Sunt Langa Tine Am Fost Si Ieri Voi Fi Si Maine. °
~ Mereu vom gandii ca niste copii.
. Vreau ca tu sa fii acolo cand ma prabusesc. Vreau ca tu sa fi singurul pe care il iubesc... ~

trupul doreste.trupul cere. trupul vibreaza.trupul ofera. ochii iti ard de dorinta, trupul freamata .cauta.cheama.primeste. simte.atinge.elibereaza.
vIsElE nu mai sUnT...aU DeVeNiT A mea reaLitAtE
Sunt eu si sunt aici, intr'o lume care ma lasa indiferenta.dar pe care o ador!
Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea, te-as schimba
...dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X:X...
Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate...
Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz...
si nici nu stiti cat ma bucur ca voi sunteti soriceii in ochii mei de vulturhappy
Ea nu e ca alte fete. Ea e pur şi simplu EA love struck
Nu contează.oh go on.
dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!happy

Nu, nu te`ndepărta
Fii a mea. Te iubesc copilo!love struck

Și stând în fața ta
mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Să nu crezi tot ce auzi.
să nu faci tot ce poţi.să nu spui tot ce ştii.să nu dai tot ce ai.winking.

fără să îţi pese că e doar un moment!winking.=x

Și vreau.love struck
să`ți fiu mereu aproape.>; d
Tu ce îmi răspunzi? ♥day dreaming

•.Să`mi arăţi
că sunt singura din al tău vis.Să`mi dai inima şi tot ce mi-ai promis.•.

Gândul meu te vrea pe tine, nu pot să mi-l stăpânesc.De fac rău sau de fac bine,doar la tine mă gândesc.

Ťз |üßèS©.ღ!

Singura cale pentru a scăpa de tentaţie este să-i cedăm.
love struck
Iubesc sa te ador ♥!
Exista o prima data pentru toate.
ti-ar sta bine langa mine.; x Te potrivesti perfect cu mineCe zici? Facem o`ncercare? =p~

Au trecut multe zile de cand nu te-am vazut;[[ Tu mi-ai lipsit in fiecare minut;-< Mi-e dor sa te strang in brate, >; d<
sa te sarut;* Mi-e dor sa imi vorbesti, mi-e dor sa te-ascult;|
Cred că simţul umorului este cel mai atrăgător lucru. Dacă cineva te poate face să râzi, ai parcurs mare parte din drum.

Vreau
pe cineva care sa ii pese de mine, sa ma asculte si sa ma indrepte pe calea ce buna, cineva care sa ma inteleaga, si sa-mi explice cand gresesc ♥ Un suflet caruia sa-i pese de mine >.smugfunda?!

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute