| BloodyBlade a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare sa-mi cititi intrebarea! Dau si Funda bineinteles! Acum 2 ani aproape a venit in cartierul meu un baiat.(mai mare ca mine). Prima data eu nu-l prea suportam fiindca imi,, fura"(ca sa zic asa)prietenii si toata atentia. Dar in acea prima zi cand ne-am cunoscut mi-a venit un gand:,, Oare cum ar fi daca mi-ar placea de el?"Noi nu prea vorbeam fiindca eu nu voiam si el se tot dadea mare si... Apoi a inceput scoala si eu sunt la o scoala de langa fosta lui scoala(scoala mea e colegiu si e si scoala 1-8 dar si liceu, iar el a intrat la alt liceusad)In a2a sau a3a zi de scoala mergeam amandoi cu capul in jos si ne-am ciocnit iar apoi am zambit(amandoi). Am inceput sa ne imprietenim, iar el imi tot zambea in fiecare zi si statea mai mult cu mine decat cu prietenii lui.Pe scurt ne simteam bine unul cu celalalt. Zilele au trecut iar mie imi placea din ce in ce mai mult de el.(adica se schimbase radical fata de cum era inainte)De Pastele trecut a stat numai cu mine si mi-a povestit multe despre viata lui si ce si-ar dori sa faca in continuare.Si asa a venit si vacanta de vara, cand a aflat ca-mi place de el(adica surprinzator nu a fost deloc socat ba chiar a zambit)Apoi i-am propus sa fim impreuna si bineinteles ca a spus prima data ca nu(din cauza varului meu care era si cel mai bun prieten al lui)dar apoi am fost impreuna totul fiind tinut secret(stiut doar de noi)Nu dupa mult timp(cateva zile) varul meu incepuse sa intre la banuieli si pana la urma a aflat.Ne-am despartit de fata cu el dar ne-am impacat imediat dupa ce varul meu a plecat.(eu nu stiam de asta si plansesem si ma simteam rau). Relatia a fost tinuta din nou in secret pana dupa vreo 1 si jumatate cand varul meu (iarasi) ne-a prins sarutandu-ne.Prietenul meu a spus ca nu-l intereseaza daca ei nu vor mai fi prieteni fiindca el vrea sa ramana cu mine. S-au certat rau de tot dar apoi au cazut de acord ca el sa stea la fel de mult si cu mine si cu varul meu.Bineinteles ca nu le-a convenit.Statea mai mult cu mine iar varul meu comenta intruna. Dupa ce ca asta nu era de ajuns o vecina ne-a vazut pe mine si pe prietenul meu impreuna si le-a spus parintilor care nu au fost de acord, dar noi tot am pastrat relatia.Au fost momente minunate pe care nu cred ca le voi putea uita vreodata, numai ca dupa 2 luni si un pic de relatie am inceput sa am mai putina incredere in el(nu stiu de ce)si i-am spus ca are pe altcineva. S-a suparat si a spus ca nu stie daca ma mai poate ierta. Mi-am cerut iertare de multe ori, dar ne-am despartit.Asta a fost in septembrie la sfarsit(2011). De atunci el si-a facut alt id si si-a schimbat numarul de telefon(am vrut sa-l sun sa-i spun la multi ani de ziua luisi m-am gandit sa-i spun si craciun fericit fiindca era in apropiere dar am aflat ca nu pot suna)De ziua mea(3 februarie 2012) am aflat de la un prieten si numarul de telefon si id-ul. M-am gandit sa mai las sa treaca timpul deoarece noi nu ne salutam pe strada iar daca ne intalneam ori ne holbam ca retardatii unul la altul(fix in ochi) ori ne evitam.Am asteptat pana in aprilie cand sub insistentele unui foarte bun prieten mi-am facut curaj si i-am dat add. Mi-a dat accept, am vorbit, a aflat ca sunt eu, iar dupa o saptamana(sau mai putin nu stiu sigur) mi-a facut cu mana, apoi mi-a zambit larg(adica cu dintii ceea ce nu o prea face), i-am zambit si eu, apoi m-a intrebat,, ce faci" pe mess(era pe invisible si nu a vorbit decat cu mine). Iar luni(adica alaltaieri)era cu toti prietenii lui si mi-a spus,, Buna"(de obicei nu face asta dar de saptamana trecuta ma priveste foarte insistent si isi intoarce capul dupa mine sa ma salute sau sa-mi zambeasca)De luni n-am mai vorbit cu el. Ce credeti m-a iertat? Exista vreo sansa de impacare? Ce as putea sa mai fac? Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

E destul de simplu ( eu fiind baiat) daca pana acum nu a spus nimic probabil ca astepta sa faci tu primul pas si tu la fel si tot asa... acum ca a vazut ca tu chiar incerci sa refaci relatia incearca sa te ajute cu asta
Pe scurt Da sunt sanse si ar trebui sa profiti

Succeswinking

| BloodyBlade explică (pentru Skeez):

MS pentru raspunshappy

| Skeez a răspuns (pentru BloodyBlade):

E datoria unui TPU-uist
laughing big grin
cu placere

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu cred ca ai facut ceva atat de grav. Da, nu e ok sa il banui pentru asta, cand nici macar nu ai motive, dar... ar trebui sa fie si el mai intelegator. Incearca sa ii mai spui ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat atunci si ca tu nu l-ai uitat. Trebuie sa ii spui, ca altfel iti va parea rau mai tarziu. Incearca macar. Te asteptam cu vesti mai bune! :*

| ExpertInLove a răspuns:

Pai daca el te saluta inseamna ca, momentan sunteti doar prieteni, dar e bine daca pana acum nu vorbeati. Continua sa vorbesti cu el pe mess, zambestei, salutal si tot asa. Daca continui s-ar putea sa va apropiati din nou. Si cand lucrurile merg bine(adica vorbiti si va zambiti, etc.) daca el nu zice nimic de impacare fai tu primul pas. succes! Sper ca te-am ajutat!

| esco a răspuns:

Eu zic ca ai toate sansele sa te impaci cu el. doar ca trebuie sa mai faci si tu cativa pasi spre el. go go go!

| deutzik34 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea voastra.Eu cred ca pe parcurs cand ati fost despartiti, lui i-a fost dor de tine.de aceea el reactioneaza asa cand te vede.Sunt sigura ca te-a iertat. El a facut primul pas spre impacare, iar tu trebuie sa il faci pe urmatorul. Sper ca te-am ajutat.Mult noroc!

| adee25 a răspuns:

Aveti o poveste foarte frumoasa! Dar nu uita:acum sunteti doar in stadiul de prietenie! Deci, sfatul meu este s-o iei incetul cu incetul(adica sa nu-l saruti cand esti singura acum sau chestii din astea)si, sa vezi ca, incetul cu incetul, veti fi la fel.
Bafta multa!

| Ratnagar a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa il intrebi din nou si sa iti ceri scuze eventual si cu un cadou care il v-a facea sa uite o partee din trecut

| Andruska08 a răspuns:

Parerea mea e ca exista sansa de impacare, ai incredere in tine! Don't worry, be happy! Incearca sa te mai intalnesti cu elhappy[singuri!

| AntoniiiaxD a răspuns:

Sunt sanse mari sa va impacati;-x! Incearca sa vorbesti cu el fata-n fata si o sa fie ok. Daca el a facut primul pas, zambindu-ti pe strada si celelalte chestii inseamna ca te-a iertat si ca inca mai are sentimente pentru tine xD. Eu cred ca o sa va impacati. Si daca o sa va impacati sa nu mai fiti asa pe ascuns, si chestii d-astea. E cam urat straight face adica, tu sa te simti bine cu el si el cu tine si totu o sa fie bine, sa nu va intereseze de ce zice lumea si chestii d-astea. Si vartu sper sa nu se mai bage intre voi, la fel si parintii tai. Daca iti mai zic ceva incearca sa vorbesti si tu cu ei si o sa fie bine. Baftaa;********