| Steluta444 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si sa cititi tot ce scriu daca aveti rabdare.
N-am mai pus intrebari de genul asta pe acest site si nici n-am crezut ca voi pune. Insa s-a intamplat ceva care mi-a pus capac.
Deci, este un baiat care este mai mare decat maine cu vreo 10 ani. Si el ma tot tachineaza. Eu am o relatie de 2 si 3 luni cu un baiat iar cand m-am cunoscut cu iubitul meu el mi-a facut cunostiinta cu baiatul care ma tot tachineza.
Faza este ca de cand sunt impreuna cu iubitul meu acest baiat intr-un fel (cred eu ) ca ma place. Mereu de 2 ani ma tot tachineaza. Intr-o perioada imi tot scria insa dupa aceea a plecat in strainatate un an si nu mi-a mai scris. Insa nu de mult a venit din nou si el si-a facut o iubita insa nu cred ca o iubeste sunt de o saptamana impreuna iar fata aia este foarte usuratica ( sincer vorbind chiar nu exagerez) dar nu asta conteaza. Eu am un iubit si in ultimul timp nu ne mai intelegem el este foarte gelos si ne certam din toate chestiile iar intr-o zi baiatul asta mi-a scris. Iar iubitul meu a vazut si m-a pus sa il blochez. Eu l-am blocat de drragul iubitului meu pentru ca chiar nu ma gandeam eu ca baiatul ma place.
Iar cand intr-o zi cand ne-am plimbat cu iubitul meu ne-am intalnit cu acel baiat iar iubitul meu l-a luat la intrebari ca de ce imi scrie iar baiatul i-a zis "Stai linistit ca nu vreau sa ti-o fur " asa ca baiatul fața de iubitul meu este indiferent si intr-un fel parca ii este frica de el dar cand sunt singura mereu imi cere pupici ..tot ar vrea sa vorbeasca cu mine si asa mai departe. Iar noi am mai avut o gramada de contacte adica o data m-a plimbat cu motocicleta sunt o gramada de lucruri insa nu le insir aici erau doar faze din astea ca si cum m-ar place. iar acum 2 zile am fost pe o strada ca sa vad un accident si a venit si el acolo insa ne-am intalnim intamplator iar eu nu am mai avut cu ce sa vin acasa si eram foarte departe de casa si era ora 23:40. Asa ca l-am rugat sa ma aduca acasa cu masina el m-a adus ai pe drum tot a incercat sa-mi atinga mana si sa ma tina de mana si tot ma ameninta ca te zic la taicatau ca umbli la ora asta afara etc. Iar acum cireasa de pe tort este ca acum seara am fost cu o prietena la magazin ai din intamplare a inceput o ploaie torentiala mare. Si magazinul are si un bar impreuna cu o terasa care este acoperita cu tigla. Si supriza este ca si el era acolo si tot se uita la mine tot vorbea cu mine si dupa a zis "Hai putin" si eu i-am zis "Da" si el mi-a zis da-mi un pupic iar eu i-am zis "Sa-ti de iubita ta" iar el a ramas putin suparat si dupa mi-a zis " Daca se intampla seara trecuta ceva sti bine ca iti facea placere si mie si tie " ( se refera cand m-a condus cu masina acasa) iar dupa iarasi am stat putin si zice hai da-mi un pupic pe obraz. Iar eu am intors obrazul si mi-a dat mie unul dar credeti-ma era atat de lent si senzual pupicul acela. Iar dupa si-a dat seama ca avem telefoane la fel si el a zis "Vezi tot ne potrivim" iar dupa i-am zis "Vad" si am plecat
Deci voi ce credeti despre toata chestia asta? Si va multumesc daca ati citit pana aici dau funda :*

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te-ar cam f...te. Și cred că și ție ți-ar plăcea...
Încercați, vedeți voi ce iese!

| SG1995 a răspuns:

1. Iubitul actual e foarte posesiv, deci ar trebui sa-i dai papuci, deoarece mai tarziu daca continui cu el ai sa mananci bataie.
2. Tipul asta mai mare ca tine nu te vrea decat pentru sex.
3. Sfatul meu este sa te indepartezi de ambi deoarece ambi sunt de rau augur.
4. Alegeti cu grija iubiti daca nu vrei sa ai de suferit.

| Pool77 a răspuns:

Daca eram in locul prietenului tau, deja primeai jet de mult.
Din timp ce tu ai prieten, si socializezi cu alti baieti mi se pare exagerat si deplasat.
Ok, n-a zis nimeni frate sa nu iesi sau chestii, dar nu faci asa ceva. Gandeste-te un pic, daca tu ai fi in situatia prietenului tau, iar el ar avea o tipa la fel cu 10 ani mai mare decat el si s-ar da la el si chestii, tu n-ai fi geloasa? Daca raspunsul este nu, atunci e clar, nu mai ti la el si e timpul sa va luati ramas bun.
Mi se pare ok ce a facut prietenul tau, din timp ce-ti scrie tipul si stie foarte bine ca prietenul lui e iubitul tau mi se pare deplasat.

| Bobby711 a răspuns:

Daca e gelos prietenul tau atunci tine la tine si e normal daca crezi ca gelozia asta a lui e prea mult atunci e de datoria ta sa i spui asta si sa rezolvati problema impreuna. Daca vrei sa te desparti de el si sa te duci la ala care probabil vrea doar sa te fta(yup toti vrem sa va ftem asa sunt barbatii) n ai decat sa o faci dar probabil o vei regreta mai tarziu,

| Matteo1234 a răspuns:

Sincer, ce zic eu ca, tu trebuie sa hotarasti cu cine vrei sa te vezi, adica tu spui ca te place un baiat dar iubitul tau e gelos si etc, dar la final daca i-ai zis "Vad" acum i-ai dat incredere tipului ca-l placi, sincer daca iti place de tipul ala desparte-te de iubitul tau, nu te gandii sa-l inseli, e de ****, treaba e ca, daca vrei sa scapi de baiatul ala care te tot tachineaza, spune-i ca nu esti interesata si evita-l, ce sa zic, succes.

| Aannonimm a răspuns:

Cred ca voi chiar va place-ti dar tu nu iti dai seama sfatul meu e sa iti dai seama ce simti pentru el si daca chiar nu simti nimic uita de el si incearca sa il ocolesti di sa iti vezi de iubitul tau dar daca simti ceva mai mult pentru acest baiat lasa-l nu are rost sa stai cu un baiat daca nu ti la el. Da-ti seama pe cine placi mai mult si vei rezolva singura