| luncasu a întrebat:

va scriu voua despre o situatie in care nu stiu ce decizie sa iau. locuiesc cu iubitul meu desi nu suntem casatoriti cu acte dar avem de gand sa facem cununie in toamna asta, avem o relatie uneori tensionata dar niciunul dintre noi nu ne-am gandit sa renuntam, prima data am stat la mama dar fiind o pers de pe vremea lui ceasca, nu ne-am prea inteles asa ca ne-am mutat la el. aseara a ejaculat in mine motivand ca vrea copil cu mine, ca vrea sa fie tata...eu nu stiu ce vreau cu adv, mentionez ca financiar nu stam rau dar nu ma simt pregatita inca sa devin mama. cel mai tare me teama de reactia mamei mele cu care am avut o relatie tensionata in ultima vreme, acum sa-i mai spun si despre asta... voi ce ma sfatuiti?

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Te sfătuiesc să vorbești cu viitorul tău soț, să vă sprijiniți reciproc.
Dacă nu te simți în stare să ai grijă de propriul tău copil încă este timp pentru pastila de a doua zi. Dar, nu amâna până când singura ta soluție o să fie avortul.

| d3utzzu a răspuns:

Mama ta o sa va accepte, asa sunt mamale sau soacrele...Te iubeste prea mult si se gandea ca daca o sa te intrebe daca vrei sa faceti un copil ai fi spus nu, te iubeste prea mult si ii e frica sa nu se "raceasca" relatia si va despartiti, de aceea a facut asta intentionat, ca sa aveti ceva sa va lege pe viata...Asa ca viata frumoasa si nastere usoara! :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si in loc sa discuti cu el tu intrebi straini pe net? nu strainii de pe net iti vor creste copilul

| mihai69 a răspuns:

Dacă faci sex neprotejat, poți rămâne gravidă și dacă nu ejaculează în tine; „*** happens"...
Sfat? n-am. E viața ta, de unde să știu eu ce vrei tu, cum ți-e bine și ce-o fi mâine?
Ai curajul să iei viața în piept, dacă ai vrut să fii independentă!

| Emilian65 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, fii aproape de el, lasa copilul sa se nasca si sa-l cresteti in liniste si voie buna.

| AliGab a răspuns:

Este simplu: vrei sau nu vrei sa fii cu el? Daca nu la ce mai stai cu el? Daca da de ce sa nu vrei si copii cu el? Pune-ti ordine in ganduri si hotaraste-te inainte sa faceti orice pas definitoriu: or un copil ori cununia de orice natura ar fi ea. Spor doar in cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' tu ce esti, mama surogat? Asta te lasa gravida fara sa te intrebe, ii faci copii cand vrea el? Esti pe cale sa aduci un om pe lume, un om care va plange, va rade, va suferi, va afecta alte vieti. Iar voi va purtati de parca v-ati cumpara un caine...

| SuntFataa a răspuns:

Din intrebarea ta vad ca nu prea iti doresti acum acest posibil copil. Inca nu esti insarcinata deci inca poti sa alegi dar repede. PS : Sa te gandesti si la ce iti doresti nu, nu numai la ce isi doreste el, fericirea ta este cea mai importanta