| SummerSmile97 a întrebat:

happy

Vara asta am fost cu un baiat cam o luna, dupa aceea m-am despartit de el din mai multe motive( incepea scoala iar eu eram de dimineata el era de dupamiaza, nu aveam timp sa ne intalnim deoarece toata saptamana eram ocupara cu teme, pregatire, nu suntem la aceias scoala el sta destul de departe de mine). Dupa ce m-am despartit de el, nu a mai vorbit cu mine, era foaret suparat pe mine! Acum, dupa 5 luni, am inceput sa ma gandesc din nou la el, imi este dor de el si inca tin la el! Am incercat sa vorbesc cu el, l-am chemat afara dar nu a vrut! Daca ati putea sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa vorbesc cu el sau sa ma intalnesc cu el!

Fundita pentru cele mai bune sfaturi! happy

Răspuns Câştigător
| raph2010 a răspuns:

Pai in primul rand, iubire nu apare dupa o luna, de zile, iubirea apare in timpul, primul sentiment este acela de atractie si dupa apar si altele; in primul rand cereti scuze in fata lui, ca l-ai facut sa sufere, poate el avea unele planuri? nu te-ai gandit? in momentul in care v-ati despartit, e ca si cum i-ai baga cutitu in rana, mai ales dupa sa numai vorbesti cu el sa il lasi sa sufere in tacere... ai fost cam aspra. Daaar, vorbeste cu el, cereti scuze, fi draguta, arata-i ca esti fata aceea de care s-a atasat, si fa-l sa te doreasca! Comunicarea rezolva totul; ia aminte, NU distanta rupe o relatiewinking ce zici tu aicea e vorba ca nu erati la aceiasi scoala, cunosc persoane care nu erau din acel oras, au tinut mult unu la celalat, asta i-a intarit, si uite ca au ajuns sa aiba relatie de 1-2 chiar 3 ani, fara ca unu sa il insele pe celalt!

| SummerSmile97 explică (pentru raph2010):

Nu eu nu am mai vorbit cu el, din contra am incertact sa vorbesc cu el dar el nu vroia sa vorbeasca cu mine! Stiu ca am gresit si o sa incerc sa fac ce mi-ai spus tu!winking

| raph2010 a răspuns (pentru SummerSmile97):

Si baieti sunt uneori... aroganti... la fel ca si fetele de fapt! fi sincera cu tine, fi tu insuti si vei reusi, trebuie sa ai incredere in primul rand foarteee mareee in tine, increderea in tine nu inseamna sa te imbeti cu apa rece, ci faptul sa poti sa vezi lucrurile ca atare, oricum ar fi ele, bune sau reci! This is life, cu bune si cu rele o iubim! Comunicarea e esentiala!

8 răspunsuri:
| CariocaAlba a răspuns:

Ai fost cam aspra cu el. Adcia mai bine asteptai sa vrea el sa se desparta de tine, nu sa ii dai cu flit.straight face Noormal ca s-a suparat. Si astea nu sunt motive pentru a te despartii de persoana iubita; sau poate ca nu il iubeai. raised eyebrows

| SummerSmile97 explică (pentru CariocaAlba):

Sincer pe moment nu mi-am dat seama ca il iubeam doar dupa aia mi-am dat seama cu adevarat ca tin la el! Stiu ca am gresit si cum se spune "roate se intoarce de fiecare data"

| CariocaAlba a răspuns (pentru SummerSmile97):

Se intampla des. Dar ai primit ce ai meritat. Eu una nu cred in ''ochii care nu se vad se uita.'' Abia dupa ce nu mai esti cu perosana draga vezi cat de mult iti lipseste.winking

| Klaryyy a răspuns:

Eu cred ca a suferit si ca nu mai vrea sa ii fie franta inima, apropriete de el ca o prietena si dupa acea vezi daca mai poate fi ceva intre voi.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Klaryyy):

Te auzi klaryyy?laughing) Franta inima, ce inima franta hey, nici cand divortezi nu ti franta pentru ca sti ca o fost niste motive pentru divort, iar voi la 13-14-15 ani max cand nici nu stiti nici pedeparte ce-i iubirea, ci doar v-ati obisnuit cu un tip, vorbiti de inima franta, lol

| rikki_2469 a răspuns:

In primul rand ai putea sa iti ceri scuze pentru tot ce s-a intamplat. ( asa fac si eu prietenului meu dupa ce gresesc la fel ca tine laughing ) si sa ii spui sa iti mai acorde o saansa si sa ii promiti ca ai sa te revansezi. baiatul este suparat fiindca el te iubea si tu i-ai dat cu piciorul. greselile astea le facem cam toate fetele din teama de a suferi. nu e asa? sfatul meu acesta e. sper ca te-am ajutat. te pup si bafta in continuarehappy