| Eliza001 a întrebat:

Vreau sa ma informez in legatura cu ceva. Cum iti dai seama ca un prezervativ s-a rupt? gaura e vizibila sau poate aprea una mica ce nu se vede? se scurge tot lichidul din el? si ce semne ar mai putea fi. Multumesc

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Il umpli cu apa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa utilizare, prezervativul se umple cu apa si vezi daca apa se scurge in exterior. daca il pui prost, el se poate sfasia vizibil (si perceptibil). Dac ail agati cu o unghie sau are un defect (rar) poate avea o gaurica extrem de mica prin care sa se scurga doar putina sperma

| Alcyon a răspuns:

Cine naiba sta sa verifice prezervative dupa ce faci sex? Sincer, strica toata savoarea momentului. Daca vrei sa fii sigura ca nu ramai, foloseste doua metode in acelasi timp si-ai rezolvat problema: ex prezervativ + metoda calendarului sau metoda coitului intrerupt. Oricum, latexul mai are gauri care nu-s vizibile cu ochiul liber. De asta, niciun prezervativ din lumea asta nu te protejeaza 100%.

| sofisis a răspuns (pentru Alcyon):

Se poate verifica usor daca ii face un nod si il apasa ca sa se umfle.