| Cristina788 a întrebat:

Vreau să rămân însărcinată însă prietenul meu nu-i de acord.
Locuim împreună, ne descurcăm, situația financiară e bună, totul e bine.
Dar nu știu cum sa îl conving.
Am încercat de multe ori sa îi iau din spermă si sa introduc singură dar niciodată nu am rămas însărcinată.
Nu vreau să mă judecați greșit.
Dar ce metodă știți pentru a rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Nu are rost sa îl convingi. Dacă nu vrea, nu vrea și gata.

Dacă tot iti era de făcut copii, trebuia sa te gândești și sa vorbești cu el inainte de asta.

Apropo, ție ți se pare ok sa faci un copil cu cineva cu care nici măcar nu ești căsătorită și pe care îl cunoști de foarte puțin timp?

Din moment ce ai incercat astfel de metode e clar ca nu te gândești la el și nici la copil.
Gândește-te ca dacă o sa apară un copil, acesta o sa fie nedorit de tatăl lui.
Ești diabolica dacă tu încerci sa legi un bărbat de tine folosindu-te de un suflet nevinovat. Tu dacă ramai însărcinata FĂRĂ VOIA LUI, el o sa fie obligat moral și legal sa rămână lângă tine. Chiar dacă rămâne, copilul o sa îl streseze non stop, o sa devina agitat și nervos din cauza lui, iar nervii o sa ii descarce pe tine și pe copil. Vad ca te încântă ideea de a avea un bărbat agresiv și îți place ca și copilul sa crească într o astfel de atmosfera.

Sincer sa fiu ești extrem de imatura și needucata pentru vârsta ta de 25 de ani.

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

O sa iti faci viata un calvar, daca el nu vrea copil si tu il obligi sa il aiba, vor aparea certuri si in final despartire, mai bine cauti pe altcineva decat sa incerci sa ramai singura luand din sperma lui, asta nu e ok fata de el, nici sa ramai singura cu un copil pe cap nu ar fi placut dupa.

| corbulalbrosu a răspuns:

,, Dar Ce metodă știți pentru a rămâne însărcinată?''
Metoda prin care femeia poate sa ramana insarcinata este cea cunoscuta si de tine. Regula principala care in mod obligatoriu trebuie sa fie indeplinita si respectata este cea privind data reala in care se produce ovulatia si de asemenea ca in acea perioada sa ajunga sperma in vagin.
Data exacta/precisa in care se produce procesul de ovulatie se poate determina cu ajutorul testului de fertilitate si ovulatie :
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
Bafta si Succes. Multa sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desparte-te de el, si cauta unul care vrea sa aiba un copil asa aiurea.
Se pare ca sotul e o parte foarte neimportanta pentru tine, daca nu iti pasa deloc de decizia lui, asa ca renunta la el.
Ia un ratat, care face plozi cu oricine, doar sa nu-l mai cicaleasca ma-sa ca nu si-a intemeiat o familie. Probabil v-ati si potrivi.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu isi doreste un copil, nu ai ce sa ii faci.

| Emma30555 a răspuns:

Nu îl obliga, e urat și e imoral, dacă ramai fără ca el sa vrea s-ar putea sa l pierzi și o sa obții doar o pensie alimentara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el sa decida cand ramai, ca el e barbatul.

| servusss a răspuns:

Esti mult prea disperata.
Ce sa judec gresit? Niciun om normal la cap nu face copil cu cineva impotriva vointei acestuia.
Daca ar fi fost un barbat care ar fi vrut un copil cu o femeie ce nu si-ar fi dorit unul, presand-o, totata lumea i-ar fi spus ei ca ala e un sexist imputit si ca sa se desparta de el.

Tu daca esti femeie crezi ca esti mai departe?
Ala ar trebui sa se desparta de tine in secunda 2, dar probabil ca inca nu stie de faza cu sperma si, implicit, cat de toxica esti.

Iar copii facuti de-a-n p*lea sunt si asa prea multi pe lumea asta.
Altul neiubit de ma-sa si nedorit de ta-su? Si toate astea din dorintele unei femei meschine, cu inteligenta emotionala a unui copil de 6 ani, care il face doar ca sa-l foloseasca drept moneda de schimb sau santaj emotional sa tina langa ea pe unul care nu are asa planuri serioase.

Eu iti dau alt sfat: schimba-te, esti prea egoista!

| Nemessys a răspuns (pentru servusss):

Man, ea vrea neapărat un copil, ce nu înțelegi? laughing) tu spune i cum sa facă copilul și gata, nu o interesează pe ea restul.

| servusss a răspuns (pentru Nemessys):

E simplu, banca de spermatozoizi. Exista si in Romania.
App sunt femeie.

| Rynocher a răspuns:

Te las eu, nu e nici o problema!

| selenagomezfan23 a răspuns:

Inteapa prezervativele cu un ac