| Dianaa_7231 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea.ma simt atrasa de barbatii cu MULT mai in varsta decat mine, si aici nu este vorba de situatia materiala, ci pur si simplu imi place(si chiar ma indragostesc) de un barbat de 38-39 de ani, CARE ARATA BINE drooling, (in conditiile in care eu am doar 16 ani), fara sa ma gandesc la partea financiara.doar ma simt atrasa de el. Vi se pare ciudat? Este normal? Mentionez ca dintotdeauna mi-au placut baietii/barbatii foarte seriosi, pe picioarele lor. Va multumesc. ofer funda!

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna. Nu esti nimic anormal,deoarece baietii se dezvolta mai greu decat fetele. presupun ca tu esti o adolescenta matura,de aceea te atrag doar barbatii. e normal,deoarece ei sunt trecuti prin viata,stiu cum sa se poarte,sunt tandrii,te simti protejata in bratele lor,si mai ales ca au experimentat mult si o sa-ti ofere ceea ce iti doresti,iti av spune cuvinte frumoase, care sigur te vor ''da pe spate''(pot fii doar vrajeli, dar le vor folosi). sunt multe cazuri de genu. ai grija de tine.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu alte cuvinte,sa ne asteptam peste zece ani sa te vedem la brat cu tataie si sa ne platesti o friptura la Capsa, nu? Ai toate atributele, all inclusiv.

| mgtow a răspuns:

Nu e deloc normal fata, ori mergi la psiholog ori ii spui mamei tale sa iti mai reimprospateze creierasul si sa devii cu picioarele pe pamant. Daca vrei sa te dai numai la barbati dinaia atunci e ca si cum ai fi o prostituata nu ai fii in stare sa mentii o relatie stabila deloc.

| Picasso a răspuns:

Dappy,iti dau dreptate,nu e ceva rau in asta! adica ai gusturi bune,sti ce vrei de la un baiat,ce anume iti place,etc,dar(intodeauna existya un dar) incearca sa te limitezi la varsta ta,nu o sa stii ce este aia copilarie,adica gandeshte-te...o sa privestiviata altfel,o vezi altfel,pentru tine placut in momentul de fata! dupa,o sa ii duci dorul varstei tale,cand te gandesti(o sa te gandesti) ce puteai sa faci tu,si fie vorba,sunt n tipuri de barbati,baietzei,pustani,tootul depinde de tine sa ii descoperi,si iti zic ca ai de unde sa alegi,unii vor doar pat,etc sa fie in centrul atentziei,ca are o partenera frumoasa etc,alti poate ca au mai dat si ei de prb in fam,si au pus ochii pe latura naiva a ta,si sensibila si etc,si gandesc altfel adica km prost, nu stiui ce sa zic, iti sugerez sa nu te grabestisunt si pustani de varsta ta care are"au" calitatzile unui barbat! trebuie doar sa il "ghicesti"

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Monica columbeanu 2 laughing

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu mi se pare ceva normal dat fiind ca tu ai doar 16 ani! in general barbatii la 35 40 ani stiu deja ce vor de la viata, ceea ce nu prea vezi la pustii de o seama cu tine care se gandesc la de toate, numai la ceva serios nu.nu iti fa griji ca asta o sa iti treaca mai tarziu cam pe la 23 25 ani...se mai intampla. funda?

| undercovergirl a răspuns:

Buna Diana,

din proprie experienta iti spun ca relatia cu un barbat mai in varsta, poate fi una minunata daca lasi de la tine foarte mult. Gandeste-te, caracterul lui este deja format, el nu va face nici un compromis, iar tu vei ajunge sa te simti umilita cu timpul. Asta daca te implici intr-o relatie serioasa.
Alta sta treaba daca tot ce vrei este sex, in cazul asta te poti bucura de moment, fiindca prin prizma faptului ca este matur iti poate oferii clipe minunate.
Totul depinde de tine si de ce anume iti doresti in viata. Eu zic sa mai astepti putin, nu ai decat 16 ani si totul se vede in roz.

| iLexii a răspuns:

Nu este deloc normal din moment ce tu nici nu il cunosti.

| Evangeline a răspuns:

Nu mi se pare nici o grozavie in asta. Iti va trece in cativa ani.

| miki_9062 a răspuns:

Eu am 15 ani si imi place foarte tare de un baiat de 24 de ani am stat 4 luni cu el si ne-am despartit si acum vreau sa ma impac cu el imi place foarte tare de el,si eu tot la fel sunt imi plac barbati mai mari seriosi si care arata bine este normal, suntem cam in aceeasi situatie a mea putin mai diferita, e normal nu e de loc ciudat

| CiiIAo a răspuns:

Da este normal sa iti placa barbatii mai in varsta, ei au gandirea mai matura, daca arata bine poti sa te indragostesti de el, dar acel om poate avea o familie, si o relatie cu un om mai in varsta decat tine nu va dura foarte mult, cel mult o luna, doua
Sper ca te.am ajutat happy