| AliaIoana a întrebat:

Bună TPU!
Vreau să vă cer un sfat.
Am 18 ani şi iubitul meu are 29. Suntem împreună de ceva timp şi ținem unul la altul foarte mult.
El are un copilaş de 5 anişori...Care mie îmi spune "mami", rare ori imi zice pe nume... Eu nu sunt obişnuită cu asta, vă dați seama.
S-a despărțit de fosta prietenă când băiețelul avea un anişor, şi a decis că e mai bine să rămână la el... Nu vreau să intru în detalii dar ea nu era tocmai uşă de biserică şi nu avea nici condițiile necesare pentru creşterea unui copil, mă rog.
Noi suntem de ceva timp împreună, ne iubim, dar nu am făcut niciodată dragoste (Eu sunt virgină) nu ştiu de ce, el vrea, dar şi eu să fiu sinceră, doar că am o mică reținere şi nu ştii ce sa fac, el are gânduri serioase, sa ne căsătorim, să mai facem un copil, doi. Dar eu nu ştiu dacă vreau... Sunt tânără şi nu vreau să fac o greseală de care să regret
Îl iubesc şi aş vrea să fac dragoste cu el... Vă dați seama că are şi el nevoie că doar e bărbat, şi ce-i drept şi eu îmi doresc! Dar nu vreau să regret dacă apoi voi fi cu altcineva şi nu o să mă mai accepte că nu mai sunt virgină
Aştept cât mai multe păreri, sfaturi! Am mare nevoie!
FUNDIȚĂ celui mai bun răspuns! Vă pup! :*

Răspuns Câştigător
| AndreeaPopescu1998 a răspuns:

Eu cred că atâta timp cât el își creste copilul, nu cred că e fustangiu. Dacă îl iubesti, si te iubeste o să ajungeți si la pasul cel mare! El nu cred că te-ar forța sa faci ceva ce tu nu vrei. Iar copilașul, dacă deja îți spune "mami" înseamnă ca si lui îi placi(oricat de mic e) el simte ca tu si tatal lui va iubiți...si pe parcurs te vei obișnui cu ideea de ai fii "mama"!
Si, despre virginitatea ta, el trebuie sa te astepte, sa iti demonstreze ca nube greseala ca el sa fie primul.
P.s nu ma pricep la explicatii dar sper ca ai înteles! Pupici kiss

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 18 ani, esti majora.
cum ai luat decizia sa umbli cu un barbat in toata firea care are un copil probabil ca poti lua singura decizia daca sa te culci cu el sa nu

| RAY a răspuns:

Avand si copil nu cred e curvar daca isi spune deja mamica

| SG1995 a răspuns:

Bai fato, in primul rand, nu e o problema daca eventual te desparti de el si numai esti virgina, iar daca prin absurd ai avea un copil cu el, si v-ati desparti dupa, tot n-ai ramane singura toata viata, in fine nu asta vreau sa punctez, ci faptul ca nu stii ce vrei, si mai rau, il lasi si ala bietul cu sperante, daca nu vrei o relatie serioasa, si sa te casatoresti acum spune-i din timp nu-l fa sa sufere, un lucru e clar nu esti pregatita sa iti asumi acest rol, nici cel de sotie, nici cel de mama adoptiva, da-i papuci tipului, dar fa-o cu tact, spune-i ca nu vrei o relatie seriosa, si nu vrei sa-l ranesti, desi deja o faci. E vina tipului ca nu stie sa aleaga, ce sa zic pacat de situatie, dar in realitate nu e vina nimanui, si e vina amandurora adica nu e vina nimanui pentru faptul ca nu va potriviti, e vina amandurora ca nu ati facut alegeri gresite. Inainte sa iesi cu tip, gandeste-te ce astepti de la el, si apoi ce esti dispus sa pui la bataie in eventuala relatie, taman ca sa eviti astfel de chestii urate. Bafta!

| GoldenZenith a răspuns:

Presupun că tu nu ai aceleasi planuri de viitor cu el. Te gândești deja la un alt potențial iubit care e posibil sa te respingă pentru că nu ai mai fi virgina. Cel mai bine ar fi sa nu mai amăgești băiatul daca tu nu vrei sa ai ceva serios cu el. Cat despre virginitate, faci asta doar dacă simți că ești pregătită și gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu-l iubesti daca te gandesti deja la altul. Daca chiar il iubesti, atunci de ce te-ai gandi la altul? Fa sex cu el si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci griji ca altcineva nu te va mai accepta pentru ca nu mai esti virgina, multi barbati prefera o fata cu experienta. Fa ceea ce simti insa nu te gandi inca la copil, e prea devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți sugerez sa cauți ceva mai apropiat de vârsta ta. Știi tu, chestia aia cu "vârsta nu contează" e un mare rahat, pentru ca vârsta chiar contează și deși acum nu simți asta, va veni timpul când îți vei plânge amarul din cauza asta. Gândește-te puțin prin câte a trecut un om de aproape 30 de ani și ce experienta ai tu la 18 ani. Un bărbat de 30 de ani nu o să-ți mai ofere niciodată ce îți poate oferi un tip de vârsta ta sau puțin mai mare. Sunt lucruri pe care el nu o sa mai aibă chef sa le facă și tu vei tânji după ele. Plus ca el nu cauta doar o iubita, el cauta o mama pentru copilul lui. Ești tu pregătită la 18 ani sa fii mama unui copil?
E părerea mea, am trăit-o pe pielea mea o vreme și nu-mi mai trebuie. Nu avea copii, însă pur și simplu ne doream chestii diferite după ce ne-am mai cunoscut și în încercarea de a nu-l supăra, am început să-l mint și nu a fost bine.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca nu conteaza daca cei doi au idealuri similare, exista si tipe de varsta ei care vor deja o familie, la cum exista si tipe de varsta ei care nu vor, nu varsta e problema, ce nevoiile pe care le ai ei ca indivizi, si faptul ca au facut alegeri gresite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

De acord, dar citește-i nesiguranța.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit, in cazul asta i-am recomandat si eu despartirea.

| Dyalema a răspuns:

Eu cred ca nu ești pregătita sa renunti la virginitate. E un pas foarte important iar dacă nu crezi ca e bărbatul potrivit mai așteaptă. Dacă chiar te iubește o să te aștepte cât vrei tu. Nu mai gândi ca e și el bărbat, și tu ești virgină iar asta e mai important!