| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun că am un prieten, de o săptămână, dar noi ne știm de 2 ani. Am zis până la urma să încercăm să fim împreună. Vreau sa va zic că înainte să fim împreună mă alinta, ieșeam mai des, eram mai apropiați decât de când suntem un cuplu. Acum parca e mai rece, nu mai vorbește la fel cu mine, in schimb când ne vedem mă sărută, mă ține de mână, vorbim multe lucruri și nu mai știu ce să înțeleg. Eu i am zis de la început că dacă se angajează în așa ceva eu vreau ceva serios și să nu se schimbe. Dar văd că e diferit. Tine la mine sau sunt doar așa sa nu se plictisească? Vrea ceva serios sau are alte intenții? Țin să precizez că e vărsător și din cate am înțeles ei sunt mai reci de felul lor, dar nu înțeleg: de ce acum după ce suntem intr o relație? De ce nu înainte când nu eram? Parcă e pe dos.

13 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

O saptamana sa-si schimbe comportamentul este foarte putin, poate doar exagerezi si ti se pare. Poate vrei mult prea multa atentie. La intrebari, din pacate, iti poate raspunde doar el, noi putem doar presupune.
Nu cred ca are legatura zodia. Poate asa e comporamentul lui, si oricum este mult prea devreme sa tragi concluzii din punctul meu de vedere.

| Violleta2022 a răspuns:

La toate intrebarile tale poate raspunde doar baiatul.
din pacate, noi nu putem ghicii ce intentii are el, daca vrea ceva serios ori ba, daca est calda sau rece si care ar putea fi motivele.
Singura solutie este sa comunicati!
Zodiile nu au nici o legatura cu atractia fizica, chimica, sentimente si restul.

| SG1995 a răspuns:

Pai poate el nu e indragostit de tine, nu intelege gresit, din ce spui de place, dar nu cred ca simte atractia aia puternica. Am mai cunoscut un caz de genul, ea i-a propus sa fie impreuna, el acceptat, dar tot la fel la inceput parea ca nu e chimie, dar acu e ok, sunt de cativa ani impreuna. Ideea e ca trebuie sa ai rabdare, asa e ritmului lui.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă sta de plictiseala sau are intenții serioase nimeni nu poate știi, decât tu, care îl cunoști, pe parcurs îți vei da seama care ii sunt intențiile și dacă va veți înțelege. Oamenii pot fii schimbători, poate înainte lupta sa te cucerească mai mult și acum ca sunteți într o relație s-a mai relaxat, sau poate i-a pierit un pic entuziasmul. Poate de fapt tu te ai schimbat, acum ca sunteți împreună poate te ai atașat mai mult și ai nevoie de mai multa atenție, poate el e la fel dar îl percepi tu altfel... Cel mai bine tu îți vei da seama în funcție de cum evoluează relația.

| Pool77 a răspuns:

Varsator, rac, peste, caine, catel nu conteaza.
Lasa zodiile si nu te mai lua dupa ele.
Va stiti de 2 ani, inseamna ca relatia teoretic e ceva in plus ca in rest, va cunoastesti.
Ce varsta aveti?
Poate esti tu paranoica, gandeste-te logic.
Cu ce te putem ajuta noi, nu-l cunoastem n-avem de unde sti ce are el in capul lui.
Invita-l frumos undeva unde puteti vorbi doar voi doi, unde e liniste si spune-i ce ai observat si ce te deranjeaza.
Crede-ma, o sa aflii mai multe decat de la noi.

| Seba2013 a răspuns:

Da ce, tu vrei sa pui stapanire pe instinctul lui?
Exista un grad in donatia aceasta de iubire, nu trebuie sa il sacai si sa ii iei toata mana. Ar trebui sa-l ajuti sa isi optimizeze instinctul, daca tot te afli in proximitate. Deci instinctul este a-l lui, nu al tau. El ofera atat cat poate sa doneze, nu asa sa abuzezi de energia lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,e mult mai credibil ca el sa fie "rece" din cauza ca e varsator si, evident, e cea mai naspa zodie, decat din cauza ca e plictisit de tine.Ai o inteligenta debordanta, ce sa zic.
"Sa nu se schimbe"))Chiar crezi ca oamenii raman la fel toata viata? Ca nu se schimba daca îi rogi sa n-o faca?

| Delia0907200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aici am cerut niste sfaturi și comentariul tău nu mă ajută cu absolut nimic. Nu i am cerut să se nu se schimbe, ci să nu se întâmple ca după ce suntem intr o relație să devină mai rece și mai indiferent. Nu înțeleg cum sa se plictisească de mine după nici o săptămână, mai ales știind că i am zis că vreau ceva serios și a acceptat să continuăm.

| anonim_4396 explică (pentru Delia0907200):

Nu te ajuta? sad Pacat.
"Eu i-am zis de la inceput ca daca se angajeaza in asa ceva eu vreau ceva serios si sa nu se schimbe". Presupun ca se intelege destul de clar ca i-ai zis sa nu se schimbe. Oricum, intreaga ta atitudine pare foarte radicala.Acorzi o importanta exagerata "relatiei" asteia.Nu poti anticipa ce se va intampla peste o zi, cu atat mai putin peste luni sau ani.
De o saptamana ti se pare mai rece.Si? Ai putea sa vorbesti cu el, in loc sa intrebi aici ce intentii are el cu tine.A, si evita in viitoarea ta discutie cu el sa folosesti din 2 in 2 cuvinte "vreau ceva serios". Suna de parca deja te visezi casatorindu-te cu el(ceea ce probabil si faci).

| CristiCristi a răspuns:

Cam ciudat ca dupa ce te-a "castigat" a devenit mai rece.

| Rohot_Max_1997 a răspuns:

Relaxeaza-te ca a trecut o sapramana

| Delia0907200 a răspuns (pentru Rohot_Max_1997):

Am menționat că ne știm de 2 ani și înainte de relație era mai apropiat de mine.

| Rohot_Max_1997 a răspuns (pentru Delia0907200):

Am vazut ca ai mentionat dar a trecut doar o saptamana de relatievtotusi laughing mi se pare exagerat