| Briosicacubanane a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea.
De mai mult timp, ma cunosc cu un baiat..si m-am cam indragostit de el,si el de mine. Toate bune. am fost impreuna,si ne-am inteles cat de cat bine. Noi cand ieseam de la scoala,mergeam si cu o parte din colegii mei,si ai lui( nu suntem in aceeasi clasa,el e mai mare cu un an ) si eu mergeam cu colegele lui,si mergeam si pe langa el. Iar el "barfea" de mine.
Parintii mei,nu ma lasa sa stau pana seara,afara. cand trebuia sa ma duc acasa,el se supara si zicea: " bine, pa!", intr-un sictir.
Am incercat sa ii explic ca nu ma lasa..ca si mie imi este greu sa ma gandesc ca nu ma lasa sa stau si eu. A inteles,cat de cat. In ultimile doua saptamani,am vorbit la telefon, el necajundu-ma : " urato,urato" si zic eu,cu sarcasm : " daca eram urata, nu mai erai cu mine " dar am zis-o in gluma, nu ca sa se supere el.S-a suparat..si ne-am despartit. Eu, il iubeam si inca il iubesc, enorm. Este primul baiat la care am tinut asa de mult sad pana acum. A trecut si saptamana..si a ajuns si sfarsitul anului scolar. La sfarsit,am plecat intr-un parc, eu, el si inca vreo 6 colegi de ai mei. Eram 5 fete si 4 baieti.
El nu imi zicea nimic. Nici nu se uita la mine. Eu ma mai duceam sa vorbesc cu el,dar intorcea capul,ori pleca. Si m-am gandit ca daca face asa,sa il las si sa vorbim alta data. Tot mergeam,ne plimbam iar eu am observat ca sta cu o colega de-a mea cam mult. Nu am zis nimic,nici nu voiam sa para ca imi pasa.Ei doi vorbeau de mine si de situatia dintre mine si el. S-a terminat si ziua. Eu cu el,am discutat,si din astea. A doua zi,eu nu eram acasa. Eram la verisoara mea. Eu l-am sunat,am vorbit si la un moment dat imi zice: " Vrei sa stii ce imi da Cristina?!" ( colega cu care vorbea de mine si cu care statea ),si zic eu: "Da,spune-mi". Si imi insiruia toaate mesajele,ele sunau asa: " Te iubesc! M-am indragostit de tine,si chiar e adevarat! si multe altele,romantice". Efectiv mi s-a rupt sufletul si inima auzind acestea. Mentionez ca, Cristina, avea un iubit,pe colegul nostu de clasa pe nume Gabriel. Gabriel o iubea sincer.ii aducea flori,si ii spunea numai cuvinte de dragoste,si dovedindu-i ca o iubeste. Ea isi cam batea joc de el. Revenind. Dupa imi spune el ( iubitul meu cu care vorbea Cristina ) ca, colega mea, Ana ii trimitea mesaje private spunandu-i : " Cristina te iubeste sincer,si nu glumeste ",ea efectiv vroia sa ii " cupleze ". Auzid astea,m-au distrus. Eu am discutat cu Ana, deschis.Si i-am explicat.
Eu am vorbit si cu Cristina,si ea zicea ca il iubeste sincer ( dar nu este adevarat,pentru ca ea avea prieten ).
Eu m-am impacat cu el ( iubitul meu ). Si imi daduse mesaj: " ma cuplez cu Cristina la misto!"
M-am cam enervat auzind acestea.dar pana la urma a renuntat. Seara,ma intreaba el: " cine e cea mai frumoasa de la tine din clasa? " Si zic eu: " dupa spusele colegilor mei,eu".
si face el: ' du-te ma! Du-te dracu nu mai minti. Toata lumea stie ca esti urata cu spume, hai pa ".Si nu mi-a mai scris.
El cand se enerveaza,vorbeste ca la " usa cortului cu mine" de parca as fi o carpa.
Eu il iubesc,si accept,ceea ce nu e normal. VA rog,ajutati-ma! Nu vreau sa radeti de mine,sau altele. Eu chiar am zis sincer.
Cine vrea sa imi raspunda sincer,chiar il rog. Va pup, o seara buna! Astept raspunsuri. Va rog, nu ma jigniti!

10 răspunsuri:
| micutsa19 a răspuns:

Cel mai bine lasa-l sa plece chiar daca il iubesti e mai bine de ce sa accepti sa fii jicnita doar pentru ca il iubesti daca te merita nu isi permitea sa scoata aceste cuvinte, pe bune eu daca eram in locul ii dadeam 2 perechi de palme si du-te frate invartindute nu inteleg de ce iti pierzi timpul cu cineva care nu te merita, iti zic eu din propria experienta, mai bine suferi acum o perioada decat sa suferi mereu cu cat trece timpul te vei atasa tot mai mult de el si va fi mult mai greu pentru tine ca lui nu prea as crede ca ii pasa dupa cele ce iti face
multa bafta si asculta ce iti zic NU TE MERITA acum ca s-a terminat scl e mult mai usor sa il uiti ca nu il mai vezi in fiecare zi

| Briosicacubanane explică (pentru micutsa19):

Multumesc mult pentru raspuns!:* Voi incerca sad

| RAY a răspuns:

Voi fetele si dragostea

| Briosicacubanane explică (pentru RAY):

Voi baietii si raspunsurile voastre.happy

| Micuta55 a răspuns:

Da-i papucii si zi-i adio! Pentru ca baiatul care tine la o fata nu ar face ceea ce iti face iubitul tau, asa cum tu iubesti sa ii zici. Te-ai deprins cu el si crezi ca-l iubesti e o asa stare... o sa-ti fie mai usor daca o sa-l lasi in pace si o sa te faci mai mindra si mai indiferenta asta il va atrage... succeswinking

| Briosicacubanane explică (pentru Micuta55):

Multumesc de raspuns. Si cand ies cu el, indiferent cine mai e cu noi, imi face in "ciuda" spunand : '' O iubesc pe Cristina, o iubesc, o iubesc"..Eu ma simteam cam prost, si taceam. Si venea la mine si ma intreba daca am patit ceva, si de ce sunt suparata. Dar nu prea ii raspundeam. Doar ma uitam la el, si el la mine, zambind.
crying ce pot sa fac?

| Micuta55 a răspuns (pentru Briosicacubanane):

Toti trecem prin perioade dificile. Tin minte si eu cind am fost in gimnaziu, prima dragoste ma rog acolo 13-14 ani big grin am fost in situatia ta o data, pentru ca eram respinsa de baiat. Ce sa faci? Nu ai cum sa-l impui sa iubeasca, sa te alinte, sa-ti spui ca esti cea mai frumoasa, atita timp cit la el e floare la ureche si ca el acolo crede ca e un macho si crede ca toate fetele il plac pe el. Pentru ca: cum ai mai spus tu acolo Cristina ceea ii zice ca-l place si ca mai nu stiu ce. El crede ca este intrebat si crede ca va fi bine cu mai multe, asa sunt majoritatea baietilor in primii ani cind incep a aparea fiorii dragostei si pasiunea pentru fete. Anii vor trece si el se va schimba. Pentru tine ca sfat, da-i pace, nu o sa poti sa faci sa fie al tau, iti zic direct asta pentru ca ar fi mai usor pentru tine sa accepti asa, pentru tine este baiatul special, care te va iubi, care va lupta pentru dragostea ta si cu care vei imparti cele mai minunate clipe ale vietii tale. Clipa aceea pentru tine inca nu a venit, mai ai rabdare, uita-te in jur sunt o muime de baieti care-l pot inlocui, nu are importanta frumusetea eterioara, crede-ma ceea ce in suflet ilocuieste totul. Ai grija ce faci si fii indiferenta, timpul o sa te ajute sa uiti si sa-ti treaca durerea. Pupici :*

| Briosicacubanane explică (pentru Micuta55):

Multumesc pentru raspuns! Esti super!

| alexmarian08 a răspuns:

Dai papuci ca nu te iubeste...eu am iubita nu i-as zice niciodata asa ceva ca o iubesc mult de tot...eu ii zic ca e cea mai frumoasa fata pentru mine ea este cea mai frumoasa fata nu te supara dar el nu te iubeste deloc ar tr sa iti zica ca esti cea mai frumoasa macar atat

| Alzheimer a răspuns:

Lol. e cel mai mare ratat daca face asta, nu te merita!