| Îmiplacesacitesc a întrebat:

Bună, TPU! Vreau sfaturi repede, va rog. Azi mi-a arătat una dintre prietenele mele ce băiat i-a dat cerere de prietenie și mesaj, un hei cu pupici. Când l am văzut,  credeți mă ca m-am îndrăgostit le loc. E așa frumos.Și o alta prietena mi-a spus ca el e în grupa de lupte, impreuna cu ea și e f de treaba. Le am spus ca îmi place de el și mi au zis sa îi dau cerere și mesaj. Doar ca nu prea am poze pe Facebook și îmi e și rușine sa îi dau mesaj, sunt genul care așteaptă mesaj. Ce spuneți? Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul i-a trimis mesaj prietenie tale, inseamna ca o place pe ea!
Iar tu, din bun simt, nu afci niciodata asa ceva prietenei tale, adica nu te bagi peste baiatul care o place pe ea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa ai o relatie cu un baiat, care este "putin" mai mare, va trebui sa te "maturizezi" si tu si sa uiti de cuvantele, jena sau rusine. Succes!

| Îmiplacesacitesc explică (pentru corbulalbrosu):

Nu e mai mare, doar pare, ci e cu câteva luni mai mic decât mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go for it girl! Da-i mesaj! Mai bine sa razi de o nebunie facuta decat sa iti para rau de ceva ce nu ai facut.

| Îmiplacesacitesc explică (pentru anonim_4396):

Mă încurajați enorm și va ador pentru asta. Idei de mesaje? Sa îl abordez direct sau sa îl întreb de ex dacă știe pe cutare de la lupte sau mai dați mi exemple. Și. momentan aștept sa îmi accepte cererea sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Îmiplacesacitesc):

"Buna, cand ma iei de nevasta, stiu si numele la copii deja " laughing. Spune-i un buna pentru inceput si un happy face ( daca ii dai pupici sau il intrebi daca il stie pe cutare care il stia pe cutare de la lupte ...pari disperata )

| BAD17 a răspuns:

Din moment ce el i-a dat cerere prietenei tale si i-a trimis mesaj cu "hei :*"am impresia ca pe ea o place