| Kr0ne a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi legate de o relatie. Eu am 20 de ani ea are 19 si suntem impreuna de 4 ani. Ea recent a inceput lucrul(ca nu a intrat la faculta si sta un an) si eu am scoala.

Si na. noi eram obisnuiti sa vorbim non stop. sa ne vedem non stop, tot timpul vorbeam eram bot in bot. si acum de cand cu lucrul abia ne mai vedem abia vorbim abia tot.

Mi se pare ca se duce tot si nu stiu cum sa rezolv asta. Mai mult fac pe prietenul gelos, ca ce nu mai imi da mesaje, ce sta atat la lucru, ce a vorbit cu colegii ei si etc. si inainte nu eram asa. NU reusesc sa ma obisnuiesc cu noua rutina. fara mesaje... fara asa mult timp petrec impreuna chiar nu stiu. Impresia non stop ca ma inseala.(desi stiu ca nu). ZILNIC dar ZILNIC ne certam. si o simt ca nu mai rezista si eu nu ma pot oprii...

A mai trecut cineva prin asa ceva? Sfaturi?

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fereasca sfantul porumbel din ceruri? 4 ani? esti nebun tu de la 16 ani te-ai bagat in relatii lungi? trist, AI PIERDUT CEA MAI FRUMOASA PERIOADA! si ai sa pierzi in continuare, faa bine si incheie relatia asta ca te tei PLICTISIII, la fel si ea! cand va intra la facultate va invata ca poate incerca si alti carnati nu numai pe al tau si la fel si in cazul tau, o sa vrei sa un moment dat sa gusti si din alta piersicuta

| PisSsy a răspuns:

Nu stiu daca te-ai uitat la filmul fireproof dar in cazul asta va va ajuta enorm de mult eu zic sa gasesti timp impreuna cu ea sa va uitati la filmul asta : http://www.imdb.com/title/tt1129423/

| SkyPilot a răspuns:

Renunta la gelozie. Vorbeste cu ea si explica-i ce simti, dar faca sa o scoti pe ea vinovata sau sa-i reprosezi ceva. Numai ce simti tu, si concentrati-va pe ce ar fi de facut.

| grab a răspuns:

Da, se intampla ca uneori un serviciu sau o scoala sa indeparteze partenerii. spune-i asa mai la modul serios ca o vrei inapoi ce a fost si daca vrea sa fie lasata in pace sa iti spuna ca sa nu mai ai sperante ca fraieru.

| piticelm a răspuns:

Si tu vei lucra, este parcursul normal al vietii. Odata cu varsta vor aparea si alte probleme, nu trebuie sa fii gelos, gandeste de doua ori inainte de a actiona.Probabil si ea si-ar dori sa petreaca mult timp cu tine, insa, trebuie sa lucreze. Vorbiti deschis problemele voastre, altfel nu o sa rezistati.

| ViatacuLouie a răspuns:

Faptul ca nu a intrat la facultate si ca nu este alaturi de tine si de aseamenea ca nu are acelasi statut social cu tine te dispera. Gandeste-te bine daca merita sa continuati.

| HeadShoot32 a răspuns:

Foarte simplu, fii iertator si lasator! Nu o intrebi ce a vorbit cu colegii la munca, o intrebi cum a fost la munca. Si alte lucruri, cand vezi lucruri obisnuite, nu iesite din comun, chiar daca e greu, o lasi. Asta fac eu. Si e foarte foarte greu. straight face

| 1234567anaa a răspuns:

Hei, imi pare rau pentru tine.
Si eu trec prin asta iubitul meu ma neglijează din cauza sălii. vorbim de 2-3 ori pe zi si inainte vorbeam cu orele.
Si eu sunt geloasa si imi doresc din tot sufletul meu sa rămânem impreuna si incerc sa las de la mine sa nu bag in seama. Sfatul meu e sa lasi de la tine si sa nu bagi de seama gândește-te ca te iubeste si cand va putea va vorbi cu tine