| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUlove struck
Am si eu o poveste: Acum mai bine de 8 luni, m-am despartit de baiatul cu care am fost aproape 2 ani.Despartirea a produs-o el. ma ameninta ca se sinucide, imi vorbea urat, ma jignea, ma mintea, iar la cateva zile imi declara "cat de mult ma iubeste". Eu il iubeam foarte mult, dar lui nu-i pasa. A dat numarul meu tuturor baietilor pe care ii cunostea, spunandu-le astfel:"Ba, vrei nr.-ul unei panarame, e fosta mea prietena?"(chestia asta am aflat-o de la o colega care il cunostea si era de fata cand el facea asta). Eram disperata, ma sunau foarte multi baieti, dar i-am ignorat.
Imi amintesc ca in timp ce ma plimbam cu fostul prieten prin oras, un amic de al lui l-a salutat si am observat ca acel baiat ma privea insistent si imi zambea. era dragut, nu am indraznit sa-l intreb pe fostul` cine era si cum il chema pentru ca sigur ma alegeam cu vreo palmasad
... Dupa incidentul cu nr.-ul de telefon, m-a sunat un baiat si mi-a zis ca m place, ca ma cunoaste si ca are nr.-ul de la fostul meu prieten. era baiatul care il salutase pe fostul meu prieten
. Am continuat sa vorbesc cu el la telefon si in acelasi timp am rupt orice legatura cu fostul. M-am intalnit cu baiatul care ma placea atat de mult.Se indragostise de mine, imi era simpatic.imi era ca un frate, 3 luni a incercat sa ma cucereasca, iar intr-un final a reusithappy
Il cunosc de 7 luni, dar suntem impreuna de 4 luni, il iubesc mult si simt ca si el ma iubeste.Cand a aflat asta fostul meu prieten a inceput sa ne barfeasca si sa incerce sa ne desparta, ii suna pe parintii mei ssi il vorbea de rau pe prietenul meu, imi zicea sa m impac cu el, ca a gresit, ca daca nu ma impac cu el se va sinucide. eu i-am spus ca e problema lui ce face, ca nu ma intereseaza si ca nu ma voi impaca cu el niciodata. nici nu vreau sa aud de el!
Prietenul meu stie toate astea, dar mi-a spus ca iubirea noastra e mai puternica decat toate obstacolele si asa si este.
Acum o saptamana, ne-am intalnit si am vorbit despre noi. Mi-a spus ca ma iubeste, ca nu ar putea sta fara mine dar totusi vrea sa facem o pauza, sa punem "stop" relatiei noastre pentru un timp pe motiv ca are niste probleme de familiesad, mi-a zis sa nu ne ma sunam, asta am si facut chiar daca imi era att de greu, plang noptile de dorul lui, il iubesc. astazi m-a sunat el si mi-a spus ca ii este dor de mine, ca ma iubeste si ca de Craciun imi va face o surpriza placuta. dar totusi mi-a spus ca pauza nu s-a terminat, ca imi va zice el cand aceasta va lua sfarsit si ne vom relua relatia.
Credeti ca ma iubeste, dar are probleme de familie? Este confuz si nu e sigur de sentimentele lui? Este influentat? Sau e o despartire lenta pentru a nu ma face sa sufar?
(imi cer scuze daca am scris prea mult, dar sunt disperatacrying, il iubesc prea mult si nu pot renunta la ellove struck)
Sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi/ideibig grin
Va pupkiss si aveti grija de voibatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| viorelutza a răspuns:

Vezi tu Danutssa e cam complicat cu baietii astia, niciodata nu poti sa stii ce e in mintea si sufletul lor. Daca te-a sunat inseamna ca se gandeste la tine, eu zic sa ii dai putin timp, sa nu se simta presat, lasa-l sa se decida caci daca te iubeste se va intoarce la tine si va fi bine! Iar daca o sa vrea sa va despartiti definitiv inseaman ca niciodata nu a fost sigur ce simte pentru tine! ai rabdare, nu plange, incearca sa fii frumoasa si fericita!

8 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Deci 1. nu te iubeste, te-a cucerit doar asa de palmares
2. nu are probleme de familie sau nu cred, altfel ar fi dorit sa ii fi aproape, nu?
3. e un badaran si te face doar sa suferi
4. pauzele inseamna - lasa-ma sa vad cum evolueaza relatia mea cu alta si iti voi spune dupa daca ma intorc la tine, proasto!
5. nu mai fii carpa lui, fii puternica si gaseste-ti un baiat potrivit tie. si nu mai intra in anturaje tampite.
6. e un badaran si las, daca era barbat iti spunea ca gata, nu mai merge. are nevoie de alta sa isi dea seama de asta, ntzz, ntzzz.

| Anablondyi a răspuns:

La cat ai scris, am un singur raspuns! simplu si la obiect! roata se intoarcewinking poate ca te-a parasit el asa...de smecher, sa mai ''bifeze in carnetel o noua cucerire'' pentru ca asa sunt toti baietii, vreau sa-ti spun ca dupa ceva timp o sa vina el singur la tine iar tu il vei ignorawinkingwinking adica ai tu grija daca te mai bagi sau nu cu el, asta decizi tuwinking si eu l`am iubit pe fostul meu pr chiar foarte mult (vezi la intrebari cate ceva ) si inca mai tin la el dar nu m`as mai baga inca o data cu el :-J e timpul pentru altiilaughing

| Byankaa66 a răspuns:

Sincer, eu cred ca ai facut o greseala ca ai acceptat sa fii cu unul din prietenii fostului pentru ca uite unde se ajunge... si daca tot are pb de fam de ce nu ramane cu tine? pentru ca l`ai putea sprijini, i`ai da un sfat, l`ai ajuta sa treaca peste, eu cu prietenul meu asa facem ramanem impreuna chiar si atunci cand in fam lucrurile nu stau prea bine pentru ca unul langa celalalt ne e mult mai usor dar nah poate nici nu stie ce simte dar totusi mi`e greu sa cred asta. Te poti astepta la orice de la el. Daca te`ar iubi cu adevarat ar fi langa tine oricand.winking

| redrosegirl a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi!kiss

| alina44 a răspuns:

Ohhappynu putem stii ce e in mintea lui happy nu cred ca e vorba de o despartire lenta. daca era asa, nu te mai suna sau nu iti spunea ca iti face o surpiza de Craciun.eu zic sa astepti sa vezi ce face, iar, daca nu te lamureste, intreaba-l direct ce se intampla...bafta::*

| Claudia_4756 a răspuns:

Eu in chestia asta as vedea 2 parti. Una buna si una foarte rea.Sa incep cu cea buna.Nu cred ca ar avea vreo problema de familie ci vru sa faceti acea "pauza" pentru a te face sa te agiti si sa intri la dubii si cand sa fii mai suparata sa iti faca acea surpriza de Craciun si atunci se va incheia si asa zisa "pauza". In schimb partea rea ar fi ca fostul tau prieten si el sa fii pus ceva pariu sau nu stiu ceva in care sa vada care sta mai mult cu tine sau ceva de genul asta si in final sa de paraseasca amandoi si daca varianta asta este cea corecta eu zic sa ai grija de "surpriza" de Craciun cine stie ce poate sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm...eu prima data m-am gandit ca e posibil ca fostul sa-l fi amenintat sau ceva de genu. Sper sa se termine cu bine si sa ai parte de noroc in dragoste de acum incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff într-o situație de genu sunt și eulaughing doar ca la mine pauza durează de ceva lunilaughingpentru ca eu nu sunt în țară. Așteaptă sa vezi ce face...