| Andreea2000ingersh a întrebat:

zona mea genitala mereu miroase urat. ma spal in fiecare seara cu gel de dus si a doua zi dimineata iar miroase.( nu este un miros intepator ) mereu a fost asa, acelasi miros am fost la ginecolog acum 2 ani si nu am avut nimic si problema asta o am de mult. Ce as putea sa fac? Ma dau cu tot felul de creme de corp si tot.mie asa daca ma ia cineva in spate ..sa nu vina mirosul. Mai sunt fete in situatia mea sau e normal sa am asa?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu te speli cu gel de duș, distrugi flora bacteriană de aceea se găsește la farmacie săpun cu ph netru, special pentru zonele intime! Vizitează un medic poate fi vorba de o infecție!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e prea normal, fa niste analize mai amanuntite sa nu cumva sa fie vorba de o infectie sau chist

| CynicalCunt a răspuns:

Pune-ti bradulet d-ala pentru masina

| hotdesire a răspuns:

Nu e normal. mergi la ginecolog

| Unstopable a răspuns:

Incearca cu sapun

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

In primul rand, nu este indicat sa folosesti gel de dus normal pentru a te spala in zonele intine. gelurile de dus normale in special cele care sunt colorate contin tot felul de substane care ne pot afecta imediat daca suntem mai sensibili(eu am patit-o).
apoi, pentru zonele intime ar fi bine sa folosesti un gel intim care se gaseste foarte usor, pentru a te spala cu el doar in zona intima, si nu in ultimul rand ar fi bine sa megi la un doctor, sa te consulte sa vada exact ce ai tu si sa-ti dea tratamentul necesar afectiunii tale..succes

| alexviolina a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un urolog sau sa-ti faci niste analize pentru ca ar putea fi o ciuperca.nu este grav dar trebuie rezolvat.