| Smile25 a întrebat:

Buna TPUi. Cum procedati atunci cand va indragostiti de cine nu trebuie si totodata ii sunteti indiferent persoanei respective? Cum o uitati daca sunteti indragosti de respectivul/a? Merita sa te gandesti ca poate intr-o zi va fi al tau/ta si sa speri?

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat.
Mereu.
Întottdeauna,când găsesc şi eu un băiat drăguţ care să-mi placă,este imposibil să nu apară o anume ea.
Şi să-mi fure fericirea de sub nas...
Crede-mă,dacă îi eşti indiferent/ă,niciodată nu te va iubi.
Şi aici eu nu văd rolul implicării.
Când ai sentiment pe deplin,atunci te poţi implica fără să clipeşti măcar,dar când tu singurul/a care oferă,se pierde totul.
Eu mă mir cum de nu ţi-a scăzut ineresul,atât de mult iubeşti?
Eu mereu am trecut prin asta şi nici măcar nu mă stresez să mă implic în vreo relaţie.
Mă dezgustă tot mai mult pe zi ce trece să văd băieţi care doresc să-şi atingă un singur scop.
Şi am spus că mai bine este singur/ă,decât lângă cineva care te tratează ca pe un obiect de uz personal.
Aceasta a fost, este şi va fi părerea mea, de/scrisă în câteva rânduri.

| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,prin aceasta situatie am trecut si eu si pot spune ca sunt indragostita de un baiat dar el nu ma place,pana sa aflu ca nu ma place vorbeam cu el,incercam sa ma dau pe langa el si multe chestii dar odata ce am aflat ca el nu ma place,nu am mai facut nimic, l-am tratat cu indiferenta de parca nici nu ar fi existat pentru mine, chiar daca imi era destul de greu tot o faceam.Baiatul pe care il plac este si cu mine in clasa,si chiar daca imi este greu uneori,am ambitie si merg mai departe,am inceput sa numai vorbesc cu el,sa fiu cat mai indiferenta cu el pentru ca asta ma va ajuta, si sa stii ca a mers pentru ca incet incet o sa incep sa il uit, si sa nu o sa mai sufar pentru el degeaba.Mereu ma gandesc ca poate intr-o zi voi fi cu el si ca voi fi fericita dar nu prea cred pentru ca eu stiu ca nu voi fi cu el niciodata si mai bine decat sa imi fac rau si sa sper degeaba ma chinui sa incerc sa il uit si sa merg mai departe pentru ca viata merge inainte.

| Pho3nix a răspuns:

Poi, de ce sa ii fiu indiferent persoane respective?
Daca eu o plac, si e reciproc, atunci foarte bine. Daca ea nu ma place, atunci asta este. Chiar daca nu te place, nu trebuie sa fi indiferent ci trebuie sa te comporti normal.

Apropo, merita sa speri in orice sansa chiar si daca e de 1%.

| Broadband a răspuns:

Incerc sa aflu cat mai multe despre ea sa vad daca (virgula) chiar merita efortul.
oricum nu merita sa te consumi cand stii prea bine ca nu o sa fie a ta/al tau
si da merita sa speri. speranta moare ultima nu?winking

| SophieDavidescu a răspuns:

Nu am mai intalnit pana acum asemenea chestie, sincer.Pai stai putin,cum adica te-ai si indragostit, iti este si indiferent/a?laughingpai ori una, ori alta? macar incearca sa-i cunosti personalitatea cu adevarat si poate iti va convenii si nu iti va sta in cale indiferentawinking

| Bubulutsaa a răspuns:

M-as da pe langa el si m-as prieteniti adica ma refer sa devii cea mai buna prietena a lui dupa l-as intrebz de cine ii place, cei place la o fata. stii tu oh go on
dar sa nu-ti schimbi comportamentul! fii tu insati dar stai dreapta, vorbeste mai frumos, fi desteapta pentru ca daca el nu stie ceva te va intreba pe tine
ma rog oh go on stii tuu
si ai multa rabdare! daca il iubesti cu adevaratwinking cam atat ca mie cam sila sa scriu laughing
funda happy?
plizz :d
adica acest raspuns functioneaza de fiecare data sper sa te ajute si pe tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita! din propria experienta am plans cateva zile iar dupa eream trist dar dupa mi-a trecut big grin

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Daca vezi ca nu tie asa de rau cu respectivul/a eu nu vad de ce l-ai parasi iar cand iti va fi mai rau cu el/ea atunci te poti desparte pentru ca nu mai ai de ce sa stai cu el/ea. Sper ca te-am ajutat