| 1mist3r a întrebat:

Buna TPUuuuu,incep prin a zice ca dau FUNDA,deoarece multi sunt obsedati dupa asta, si uita ca acest site este pentru a ajuta lumea! Si problema:
Plac o fata de cam o saptamana, e cu 1 an si ceva mai mare ca mine,dar asta nu ar fi o problema din cate spune ea si zice ca si ea ma place,faza e ca eu ma comport mai copilareste,pun accent pe lucruri nesemnificative pentru eaoh go on,e distanta, la sms abia raspunde, pe fb la fel...si pe mine ma dor lucrurile astea insa ea mi-a zis ca'mi fac rau singur,sa fiu spontan,cica incerc sa fortez lucrurile si-mi fac singur rau etc ce a zis ea "incearca sa ma intelegi,fii altfel, nu mai fi stresant, intreaba-ma lucruri de intrebat...gandeste mai matur
te rog
si totul o sa fie ok
bine?"nu stiu ce sa mai cred, ce subiecte sa abordez cand sunt cu ea ca sa par matur?straight face CE SA FACCCC?laughing(scuzati greselile gramaticale, mi'e somn) FUNDOI!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înţeleg că o placi, iar dacă ai fi lângă mine în acest moment, ar fi foarte posibil să-mi sari în gât, dar ...risc happy
O persoană care te iubeşte (şi presupun că asta îţi doreşti) ÎNCEARCĂ să te accepte aşa cum eşti.Ce înseamnă pentru ea cuvântul ăsta matur? Pentru mine cuvântul matur înseamnă să fiu responsabilă, să mă întreţin singură, să am o familie (eventual)...ea ce vede prin asta?
Dacă eşti mai copilăros nu înseamnă că eşti imatur. Poate ea ar trebui să înţeleagă anumite lucruri.Nu mai forţa nota.
Te consideră insistent? Demonstrează-i că poţi fi şi indiferent.Să vedem,îi va plăcea?
Nu-i pune 'totul pe tavă'.Nu-i place aşa,distanţează-te puţin!
Nu te schimba pentru nimeni, ai înţeles? Cei care ţin la tine, te acceptă aşa cum eşti, iar în cel mai 'rău caz' te ajută să te îmbunătăţeşti, nu te lasă să o faci de unul singur.

3 răspunsuri:
| haisanu a răspuns:

Hmm..intreab-o ce ii place sa faca in timpul liber, ce planuri are pentru viitor, care sunt preferintele ei in muzica /filme etc, fa-i complimente, cum ar fi baiatul perfect din punctul ei de vedere si multe alte lucruri happy
Sper ca te-am ajutat. Bafta:*

| MariaIurascu00 a răspuns:

Pai...e mai nasol pt.ca ea e mai matura decat tine, dar nu cred ca o sa va impiedice prea mult. poti vorbi despre viitor, despre muzica, filme, dragoste, timp liber. In primul rand, nu trebuie sa te schimbi! adica sa te maturizezi pentru ea. Nu e bine sa faci asta.incearca sa-i vorbesti despre viitor. e un subiect lung

| marcelbud a răspuns:

Nu e bine sa fii altcineva... daca te place, te place asa cum esti nu cum vrea ia sa fii ca asta nu e dragoste!