| eu6andrea a întrebat:

Buna tupeu! (asa va zic eu, nu ma certati acum happy!
Am si eu o mica problema, de fapt o prietena de a mea care are vreo 19 ani, a venit azi la mine la cafea si imi povestea despre noul ei iubit(doamne, cat de repede se indragosteste si cat de des)....si imi povestea asa de el ca o cam bate la cap sa treaca la cealalta parte a relatiei-intelegeti voi, sex, scuzati vocabularul, dar vorbim romaneste pana la urma-
Bun si cum va spuneam cica o bate la cap si ea nu stie daca e pentru ca e om si el si are vreo 2 saptamani de cand il tot tine in stan-by ori ca e neserios si ca vrea sa isi atinga scopul si apoi sa o lase.
HMMM....eu nu prea stiu ce sa zic la faze din astea pentru ca vad problema din interior si nu pot gandi la "rece" mai ales ca il cunosc si pe el si toata ziua o suna si stau impreuna de dimineata pana seara(ca noaptea lu asta mica i se face frica si fuge acasa)
Si acum am nevoie de ajutorul vostru!
Care credeti ca sunt intentile baiatului?
pupici

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o bate la cap sa treaca la,, alte lucruri,, intentia lui e clara, vrea doar un singur lucru...

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tipa are un prieten de 2 saptamani si il tine in stand-by cu sexul.
Mi se pare ca se grabeste tipul.
Si o forteaza din cate spui.

Oare de ce am impresia ca tipul o considera si o va considera doar un obiect sexual. thinking

| neutrino a răspuns:

Fata viseaza, nu-si doreste el asa ceva!

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Transmite-i prietenei sa tina minte ca e fata si sa se tina mindra si demna de numele ei...lasa sa-i puna ea conditii sa fie mai smechera baiatul daca o iubeste o sa inteleaga..cu acel sex se va termina si relatia lor

| Spinoasa a răspuns:

E foarte clara treaba.El vrea doar sex. Daca o place cu adevarat nu pune problema sexului la nici macar o luna de relatie si nici atunci nu mi se pare normal. Parerea mea e ca ea ar trebui sa astepte si nu cumvasa faca pasul de a se culca cu el mai ales daca e virgina e mai grav, daca nu mai e nu cred ca e o decizie foarte grea pentru ea, acum depinde de cat de mult respect de sine are. Sfatul meu este saastepte macar o luna si daca el da semne ca poate astepta atunci merita sa inceapa o relatie cat de cat mai serioasa, dar de sex nici nu vine vorba asa devreme si daca nu e de acord baiatul atunci pa si la revedere, parerea mea! Eu asa as sfatui-o daca ar fi prietena mea.

| mgtow a răspuns:

Ei si tu, iti dau vreo 25 de ani la aspectul care il ai si nu stii ce intentii are tipul? Ii cam sfaraie coada dupa ea, daca era om serios astepta macar 3 luni dupa aia zicea fata trecem la actiune sau imi caut alta. Cunosc cazuri in care au rezistat 7 luni poate o fi minciuna nu prea am baza dar sincer sa fiu spune-i asa tipei. In 3 luni ai timp sa il cunosti destul daca ti se pare de treaba, te culci cu el daca nu asta e, iar el daca e om serios asteapta. Daca o lasa inseamna ca avea interese mai putin ortodoxe adica sex rapid.

| eu6andrea explică (pentru mgtow):

Inca n-am 25 ci vreo 24, dar multumesc oricum happy
Am precizat ca e greu sa dai un sfat din interior ca poate te inseli si apoi cine e vinovatul?
Parerea mea e la fel ca a tuturor care au raspuns de aici, asta e clar, dar cum s-ar spune am nevoie de sustinere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii cad ouale aluia daca nu face sex mai repede, dar ii clocotesc.
E vorba de sex, nu presezi omul. Cand vor amandoi sta altfel treaba. Ea daca nu se grabeste, presupun ca vrea o relatie mai mult decat worthless sex si niste momente de transpiratie abudenta. Nu par a fi amandoi pe aceeasi unda, ori si-o trage cu el si savureaza fiecare moment, ori il lasa si cauta pe cineva care vrea relatie.

| cristimihailov a răspuns:

Poate e mai bine sa te gandesti si invers.
Care sunt intentiile ei?

Daca vrea sa scape fara prea multe suferinte, atunci sa intre in pat si pace. O cauta dupa, e clar, vrea ceva mai mult.

Nu o cauta dupa, e clar din nou, a vrut doar atat. Macar sa merite.

Poate omul este statut. Dar la final... ce conteaza? Nu e mai simplu sa te bucuri putin si sa vezi care este continuarea?

| sofisis a răspuns (pentru eu6andrea):

Ea mai este virgina? Pentru ca daca nu mai este, e normala si pretentia lui.
Ar putea totusi sa nu o mai bata la cap.
Eu personal nu cred ca sta cu ea strict pentru asta, dar nici nu e garantia ca dupa ce fac sex va ramane cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei ca noi, care nu stim absolut nimic despre acest baiat, sa ne dam cu parerea despre ce vrea de la o anumita fata in timp ce tu si ea, care il cunoasteti, habar nu aveti? Ok.

Eu cred ca baiatul o iubeste sincer, nu o va minti niciodata, are ganduri foarte serioase cu ea si vor trai fericiti pana la adanci batraneti ca daca n-ar fi, nu s-ar mai povesti. Poate face linistita sex cu el pentru ca spun eu, un anonim de pe internet, care nu cunoaste nici situatia, nici oamenii implicati in ea. Da-i imediat mesaj si spune-i ca are liber la sex, de la mine.

| lex79 a răspuns:

Ca noi suntem nostradamus sa stim!
depinde de cat de buna e ea in pat si ce experienta are el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi inainte.E foarte rar sa ai sustinere in familie, eu astept divortul si lupt singur. Fata aceasta a gresit, nu trebuia sa mearga la baiatul acela acasa asa devreme ca sa ii propuna lucruri murdare.Asa nu va mai fi fata mare la casatorie.