| Cizma2007 a întrebat:

Buna tuturor. Am 14 ani. Am o întrebare destul de ciudata si foarte intima.Acum o luna si ceva am avut o infecție urinara. Bunnn. Am luat uractiv (un tratament naturist de 14 zile) si mi-a trecut rapid.Dar vad ca după o luna din nou a revenit si parca chiar cu mai multe complicații. Nu prea ma descursc sa va explic in termeni mai frumosi deci îmi pare rău. Simptomele sunt. Când urinez sau masturbez simt deasupra penisului(in gaura unde iese urina) un fel de usturime (nu e ceva foarte dureros dar tot e un disconfort.) Nu știu dacă e normal dar am cam asa o febra musculara in zona inghinala si abdominala (nu am făcut nici un sport ce sa-mi provoace febra musculara)... Pe langa asta îmi simt glandul penisului rece. Si aici pentru băieți si bărbați. E ca atunci cand te masturbezi mai des si simți ca nu mai ai spermă si esti gol. Probabil am făcut o infecție urinara puțin mai grava. Ma voi duce luni sa-mi fac niște analize mai detaliate(urocultura, de astea).Din ce simt eu cred ca canalul urinar este inflamat si cand elimin sperma sau urina se produce durerea (ca atunci când ai o zgârietura si apeși pe ea). Menționez ca si acum iau uractiv si cystone.Mi-am făcut spălători cu ceai de mușețel(știu ca este un antiseptic natural) si m-am dat cu Canesten (știu ca este mai mult pentru femei dar zice ca e pentru microbi si m-am dat de câteva ori). Acum întrebarea mea este credeți ca este ceva foarte grav? Cu siguranță ma voi duce la medic dar ce medic recomandați (urolog, dermatolog, vernolog)? Si inca o chestie aceștia ma vor verifica acolo jos ca sincer îmi este rușine sa nu am o erecție? Imi doresc multa seriozitate ca îmi este destul de jena si frica.Deoarece nu vreau sa am o boala mai ciudata...

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Medicul de familie e suficient. O sa iti dea tratament sau o sa te trimita pentru analize. Simptomele sunt destul de caracteristice si e putin probabil sa te trimita la urolog din prima. Pana luni evita sa iei uractiv si tot ce ai insirat acolo fiindca pot influenta rezultatele analizelor.

15 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

A avea o infectie urinara nu este o problema foarte intima. Este doar o problema medicala de care nu trebuie sa ne rusinam sa o spunem, mai ales in fata medicului.
Am mai spus-o si o mai spun: chiezii spun ca tot ce este omenesc nu este rusinos. Transpus in medicina trebuie sa intelegem ca nici o boala nu-i rusinoasa, mai ales in fata medicului.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cea mai "normala "chestie la 14 ani e masturbarea.bravo

| Cizma2007 explică (pentru Marius22222222222):

Sincer sa spun... Am descoperit masturbare fără sa știu ce. E. De abia la 13 ani si ceva mi-am dat seama... As fi dorit un răspuns despre ce am povestit nu o critica dar ms. happy

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Cizma2007):

Si nici acum habar nu ai ce e.tu si alti copii ca tine.ia mergi la parinti tai si spjne ce ai spus aici.ai curaj? mori de rusine daca mergi la medic. Ca singur la varsta ta nu te poti duce.

| Cizma2007 explică (pentru Marius22222222222):

In caz de ceva... Le am zis părinților mei. Chiar merg la doctor acum miercuri dar te asigur eu ca nici tu nu le ai zice părinților tai cu tot relaxul Lucruri de genu. Acum nu știu ce varsta ai dar dacă ai fii de anii mei mai înțelege.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Cizma2007):

De anii tai am fost. Dar sincer nu era asa.

| Cizma2007 explică (pentru Marius22222222222):

Nu toata lumea are o relație atat de deschisa cu părinții... Alții mai puțin alții mai mult.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Cizma2007):

Nu le-as zice nu de rusine sau de frica.ci pentru ca cum am zis la varsta ta aveam alte ganduri

| Cizma2007 explică (pentru Marius22222222222):

Eu nu am avut nici un gând pervers... Doar mi am exprimat problema pe care o am... E o diferență sa bei, fumezi, sa te devirginezi la 14 ani si sa spui doar o problema pe care o ai cu corpul personal

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Cizma2007):

Nu e vorba de asta.dar prea multi la varsta ta se viseaza patroni mafioti. daca nu fetele se vad mirese cu nunti de imparati.asta pana se trezesc la realitate. dupa aia care mai de care cu sarcini prin haine si etc

| Iulian567 a răspuns:

Bună, și eu am tot 14 ani si ma masturbez de la 10 ani. Și eu am avut o problema de genul acum 2 ani dar am fost la doctor și mi-a dat niște pastile dar nu mai știu exact cum se cheamă. Sfatul meu e sa mergi la doctor ca nu e nicio rusine! Bafta multa!

| Cizma2007 explică (pentru Iulian567):

Mulțumesc frumos de sfathappy

| Iulian567 a răspuns (pentru Cizma2007):

N-ai pentru ce