| quiria a întrebat:

Am o dilema.Am o intrebare pentru barbati.
Ati lua o fata saraca sau vreti ca si ea sa aiba acelasi statut social sau sa fie mai bogata? Sa spunem ca voi aveti un statut social bun si sa spunem ca fata e de la tara,ea fiind naturala,cinstita,gospodina dar nu are bani;.ati vrea o fata ca aceasta sau umblati dupa fete instarite, cu casa si avere?
Eu sunt o fata de la tara.
Va rog tratati subiectul cu seriozitate.Astept raspunsuri de orice fel dar sincere sa fie!

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Nu ma deranjeaza chiar deloc daca nu are "casa si avere". Conteaza in primul rand sa ma inteleg cu ea. Ca o paranteza, conteaza daca vrea macar sa incerce/aspire la mai mult (reorientare profesionala, cursuri, cautat job care se plateste mai bine etc).

12 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Din punctul meu de vedere mi-ar place ca fata sa aiba acelasi statut social ca si mine! Sa fim egali.

Sunt fata, dar am simtit nevoia sa raspund si eu la aceasta intrebare, in opinia mea nu este neaparat o rusine sa fi sarac, atata timp cat ai inca o varsta frageda. Nu doar banii conteaza intr-o relatie, iar baiatul care te iubeste te "ia" oricum, dar cu conditia sa dispui si tu sa faci bani in viitorul apropiat, nu doar el sa contribuie la averea familiei. Succes!

| ErrorFound a răspuns:

Nu umblu dupa fete instarite/sarace. laughing
Ce conteaza pentru mine la o fata:
-Sa ne intelegem
-Sa fie frumoasa
-Sa fie isteata
-Sa stie cate ceva noapteawinking

Daca n-are probleme cu viata la oras si se poarta normal intr-o societate urbana nu conteaza absolut nimic(in afara de cele enumerate mai sus).

| Cristiann25 a răspuns:

Nu mi-as lua niciodata in primul rand o sotie/iubita de la tara! In legatura cu banii ce sa fac cu una saraca? Sa o intretin eu? In primul rand m-as face de ras sa am o sotie/iubita de la tara.Nu mi-a placut niciodata sa merg la tara atunci cand aveam o casa acolo asa ca am vandut-o! In viata conteaza in primul rand sanatatea si apoi banii. Femeile vin si se duc nu conteaza asta. Daca iei una de la tara si incepi sa-i dai bani, sa dea de lux etc si-o ia in cap! Imi pare rau ca am fost cam dur dar ai spus ca vrei un raspuns sincer si de obicei asa raspund! Succes!

| quiria explică (pentru Cristiann25):

Cristi nu trebuie sa faci discriminari.Mai bine ai fi castigat cu o fata de la tara, serioasa, muncitoare decat cu o pitipoanca de la oras(nu ca toate fetele ar fi asa-doar unele).Eu una nu I-as face asa ceva unui baiat.Sa-mi bat joc de el. Daca e bun la suflet, fidel si iubitor il respect daca nu la revedere. Iubirea nu cunoaste reguli-limite, ca e de la sat sau de la oras-iubirea loveste direct.Eu am propus intrebarea ipotetic nu ca as fi eu in situatia aceasta.De la tara sunt originara si stau momentan la tara. Dumnezeu ne iubeste pe toti.Asa ca daca te paleste dragostea o sa ai parte de o fata de la tara mai curand nu de la oras.O viata faina sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? Doar sa nu fie o scorpie care insala imedeiat dupa ce ai imbogatito, si sa fie si macar putin frumoasa, sa nu arate ca un t
igan.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Daca te iubeste cu adevarat te ia asa cum esti! happy Daca nu, se va uita dupa avere, 90-60-90 etc.

| sayWhaaat a răspuns:

Sincer, atat timp cat fata nu este o tarancuta in gandire, comportament, adica se ingrijeste ca orice fata de oras, e totul ok, atat timp cat si ea este dispusa sa depuna un efort sa castige bani in viitor, nu am nevoie de gospodina, e prea de moda veche, bani sa ai, ca exista femei de serviciu, bone, etc.

| NoNameInAction a răspuns:

Oamenii nu se judeca dupa statutul social.

| cosmo123 a răspuns:

Bai... bani au fost si o sa mai fie, pentru fiecare. sa stii asta!
important e sa existe dragoste adevarata intre voi si respect, nu sa fie o casatorie pentru profit sau alte cacaturi. importanta e dragostea, intr-adevar, intro relatie au si banii o valoare dar importanta e dragostea reciproca.

| glontz54 a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza de unde esti... sat..oras..pana la urma tot oameni suntem. Nu conteaza statutul, conteaza sa tii la acea persoana si sa fie ceva intre voi. Cand e vorba de sentimente nu conteaza ststutul.winking

| 愛佳 a răspuns:

Sa ne luam dupa scenariul tau. Daca el o iubeste (nu doar pentru o noapte) normal
ca ar lua-o (te referi la casatorie nu?)si nu sar uita la averea ei pentru ca el are deja la ce ii ajuta mai multa? Asta dupa scenariul tau.Acuma eu tot asa as face si in realitate.