| anonim112233dia a întrebat:

Buna tuturor!
Am o relatie de mai bine de 2 ani cu prietenul meu. Ne cunoastem de la 14 ani, am fost impreuna pentru putin timp si am fost nevoiti sa ne despartim pentru ca a trebuit sa se mute fortat in Italia. Cand am facut 18 ani s-a intors pentru a putea fi din nou impreuna, dar nu a durat mult, 4 luni si ne-am despartit din nou din acelasi motiv. Am avut o relatie la distanta pana cand m-am decis sa ma mut cu el in Italia. Dupa o perioada am inceput sa ii descopar multe minciuni,dar am trecut peste. Acum problemele noastre sunt ca el ma minte si in privinta banilor,se uita la filme porno cand eu eram la munca,etc. si mereu cand incerc sa vorbesc cu el se enerveaza, tipa, injura si pleaca. uneori chiar m-a si jignit. Nu pot discuta nimic cu el. Mereu imi spune ca ma iubeste dar nu vad asta. Intrebarea mea ar fi...credeti ca e ceva normal? Eu cred ca nu, dar vad ca fiecare cuplu au problemele lor, si majoritatea din jurul nostru tot cam aceeasi viata duc...sunt in dubii.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Viata este dura iar tu iubesti pe cineva careia i-ai atribuit calitatile pe care tu i le-ai creat si ...deodata ai vazut realitatea. Esti la varsta la care trebuie sa ai puterea sa lasi aceasta mincina in urma si sa crezi ca meriti o viata frumoasa. Ai cel putin dreptul sa visezi la asa ceva, dar cu altcineva.

| anonim112233dia explică (pentru neutrino):

Puterea sa il las o am, singurul dubiu care il am e acela ca majoritatea cuplurilor trec prin asa ceva...si nu inteleg daca e normal

| neutrino a răspuns (pentru anonim112233dia):

Te inseli amarnic.

| SkyPilot a răspuns:

Si eu (baiat) cred ca nu e normal. Nici sa minti si nici sa nu comunici. Si nici sa te uiti la filme porno, decat daca o faci impreuna cu partenera pentru un pic de distractie in plus. Dar de unul singur nu are nici un haz. Si eu traiesc in afara tarii dar nu in Italia. Nu prea stiu ce sfat sa iti dau, tu esti cea care stii ce anume e mai important pentru tine si iti iei deciziile in functie de prioritati.

| NameHarris a răspuns:

Poate esti cam cicaliotare tuwinking

| anonim112233dia explică (pentru NameHarris):

Poate am devenit cacalitoare in momentul in care i-am descoperit minciunile si el refuza sa imi raspunda la unele intrebari, sau sa recunoasca. Mi-am dat seama ca ma minte pe fata fara nici o remuscare, si nu doar cu lucruri marunte. Si spun asta deoarece i-am pus adevarul in fata si el doar nega si se enerva.

| NameHarris a răspuns (pentru anonim112233dia):

Daca nu te-a inselat inseamna ca este binelaughing

| anonim112233dia explică (pentru NameHarris):

De cand locuiesc cu el, pot sa spun ca sunt sigura ca nu m-a inselat!

| NameHarris a răspuns (pentru anonim112233dia):

Oke si atuncea ce te poate deranja asa mult ca te-a mintithappyPoate te-a mintit pentru ca vrea sa te protejeze sa nu te superi pe el /big grin