| byanca80 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o intrebare cum te simti cand esti insarcinata?

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Depinde dar incepind din luna doua timp de trei luni eu am avut zilnic senzatii de voma era groaznic. Apoi in luna 8 si mai ales 9 te simti atit de grea asa de mult ai vrea sa scapi de greutatea ce porti dar trebuie sa astepti cu rabdare.Intr-un cuvint doar putine luni m-am simtit bine cit am fost insarcinata in rest am suferit.M-am simtit bine in luna 1, putin in 4 apoi in luna 6 si 7 cind deja nu mai simteam zilnic senzatia de voma.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Simptomele sunt multe, şi POT fi UŞOR confundate cu simptome specifice altor stări/situaţii!

E prematur să te gândeşti DEJA la acest aspect ( al simptomelor de sarcină )!

Ţi-am dat un răspuns COMPLET la cealaltă întrebare, ÎNTÂI ar trebui să urmezi sfaturile pe care ţi le-am dat ACOLO!

Apoi, vei constata că NU ai de ce să-ţi faci griji şi NU are rost să te gândeşti la aceste simptome!

Vezi celălalt răspuns!

Toate cele bune!

| gabrin a răspuns:

Asa ca tine!

| SteffiBrunet a răspuns:

Depinde de femeie.