| Lia22 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o intrebare, daca practic sexul oral si anal e pacat? Mentionez ca nu sunt casatorita

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine a zis ca biblia nu este adevarata? Este tot asa cum este si o carte SF: este o adunatura de ganduri ale unor oameni - unele folositoare si adevarate (Strategul Sun tzu spunea ca o minciuna, ca sa fie crezuta, trebuie sa fie imbracata cu 60% adevar). Eu am citit cum a fost demonstrat "in mod stiintific" tot ce s-a intamplat si descris de vechiul testament. Si nu este vorba de nici o dumnezeire.
Creationismul este o pseudostiinta, creata de unii care asa gandesc.
Nu vezi ca si in prezent sunt din cei care spun ca virusul corona este o fabulatie?
Si sa mai stii ceva: bisericile au oameni de stiinta pe care-i folosesc sa sustina religia.

24 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt doar prostii spuse de spalatii pe creier. Nu poate sa iti spuna nimeni ce sa faci si ce sa nu faci. Nu te mai lua dupa astfel de prostii.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in fata bisericii esti o pacatoasa si o femeie usoara, care se prostitueaza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 2 activitati mentionate, in niciun caz nu reprezinta... pacate. Indiferent care ar fi de fapt starea ta civila. big grin

| Celcestietot a răspuns:

Buna. Pacat este orice strica templul Duhului Sfant.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Care este templul duhului sfant?

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Corpul omului, scrie in Biblie.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cine a scris Biblia?

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mai multi autori au scris-o, de ce?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si daca unul zice ceva, trebuie sa ma incred in ce zice, fara sa imi demonstreze ca e asa?

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Au demonstrat cercetatori din diferite domenii ca Biblia este adevarata, sa nu mai vorbim de multi oameni de stiinta care in ciuda cunostintelor acestora, sunt creationisti.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Asta consideri tu, nu si eu. Nu am nevoie de biserici pentru minunile celui de-al meu Dumnezeu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu ai nevoie de biserici, dar crezi ce scriu reprezentantii lor. Ca biblia este scrisa de acesti oameni la indemnul sau chiar dispozitiile conducatorilor din istoria lumii. Ca tu ziceai de biblie, care, la crestini, se aseamana.
Dar ce ne facem cu celelalte religii, care nu au biblie? Aia nu sunt tot a lui Dumnezeu?
Tu zici "celui de-al meu Dumnezeu". Fiecare om are dumnezeul lui?

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai chiar nu am nevoie de biserici, al meu Dumnezeu nu se afla acolo. Si tu crezi ce spun evolutionistii. Toti oamenii sunt a lui Dumnezeu. Multi dintre cei care nu au Biblie, au fost informati in legatura cu existenta acesteia, deci, acum pot alege linistiti informatia. Nu toti oamenii se inchina direct la Dumnezeu, deci nu toti au.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu am inteles ce ai vrut sa spui. Ca sustii niste enormitati: ce are detinerea unei biblii cu informarea despre ea si credinta in Dumnezeu? Nu am inteles, deoarece logica lipseste din aceasta postare.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ti-am raspuns la ceea ce trebuia, exact in ordine, citeste mai cu atentie data viitoare.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ti-am tinut isonul ca sa vad pana unde merg cu "ilogica" in gandire unii oameni. Nu esti pe primele locuri, dar nici pe ultimele.
Stii ca inclusiv ID-ul ales demonstreaza cine vrei sa fii, dar din pacate esti cel care nu stie nimic. Si cu asta gata.

| Celcestietot a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am raspuns cu numele de utilizator in toata discutia asta? Tipule, tu chiar esti pus rau de tot cu logica, certat in ultimul hal. Am terminat si eu cu tine, stai linistit.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cine a zis ca biblia nu este adevarata? Este tot asa cum este si o carte SF: este o adunatura de ganduri ale unor oameni - unele folositoare si adevarate (Strategul Sun tzu spunea ca o minciuna, ca sa fie crezuta, trebuie sa fie imbracata cu 60% adevar). Eu am citit cum a fost demonstrat "in mod stiintific" tot ce s-a intamplat si descris de vechiul testament. Si nu este vorba de nici o dumnezeire.
Creationismul este o pseudostiinta, creata de unii care asa gandesc.
Nu vezi ca si in prezent sunt din cei care spun ca virusul corona este o fabulatie?
Si sa mai stii ceva: bisericile au oameni de stiinta pe care-i folosesc sa sustina religia.

| Sofer a răspuns:

Nu e păcat. Doar îl faci din plăcere.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La poarta raiului, o femeie a fost intrebata de Sf. Petru:
- Ai pacatuit prin preacurvie (atentie, nu curvie).
- Sunt virgina sf. Petre.
- Atunci mergi inapoi pe pamant.
- De ce? intreaba femeia.
- Pai ti-a fost data ca s-o dai, nu sa o aduci virgina-n rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| xilef123 a răspuns:

DAAA!
ai grija ca o sa ajungi in iad pentru niste prostii scarboase

| lorix a răspuns:

La 14 ani, impreuna cu iubitul tau de 25 de ani?
E caz de puscarie, nu pacat.
Daca adminii acestui site ar fi dat 2 bani pe ce se intampla, nu doar la nivel superficial, pe platforma lor, tu aveai IP-ul luat in secunda 2.

| eusebiu27 a răspuns:

Hai sa păcătuim?

| LelChiha69 a răspuns:

Nu pot sa spun ca sunt ateu, dar cine a zis ca ce scrie in biblie e adevarat? Eu unul nu cred in pacate si sincer, nu vad cum sexul ar fi un pacat.