| Ирина19 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o mica nelamurire, poate ca povestea mea o sa va para banala si plictisitoare dar oricum as vrea sa stiu si parerile voastre.Am o relatie, mai bine zis o aventura de aproximativ 7luni, locuim in tari diferite.Sunt constienta de faptul ca o relatie la distanta nu merge si de aia o numesc aventura.La inceput a fost frumos, pot sa zic ca am petrecut cu el cele mai frumoase momente din viata, insa toate astea peste un timp au disparut, adica-cind plec la el in tara de sarutat ma saruta, sta cu mine f putin timp, apare mereu ceva sa plece undeva cu prietenii, daca vb cu cineva din gasca lui vine asa fara motiv si ma pupa in fata la toti, am impresia ca nu-i place cind vb cu un baiat din gasca(unii ma plac), toata lumea stie ca sunt cu el...la inceput mai vb pe net cam in fiecare zi, dar de vreo 3luni nu-mi mai scrie nimic, dar nici eu nu incep conversatia pentru ca nu vreau sasi dea seama ca sufar, ca mi. e dor de el.Deci,mai pe scurt-cind suntem departe nu vb deloc, dar cind sunt plecata la el in oras mai sta cu mine citeva min. daca ne intalnim asa din intimplare(nu m-am culcat cu el, nici nu mi-a cerut, doar asa sunt momente in care facem petting, ne sarutam pasional etc.) si nu inteleg de ce mai sta cu mine, de ce numi zice stop? Am impresia ca nici nu vrea sa fie cu mine dar nici nu vrea sa fiu nici cu altcineva din gasca lui, oare de ce? dati-mi un sfat va rog ce sa fac mai departe.
Nu inteleg de ce ma gindesc mereu la el, chiar aproape tot timpul, ii din cauza ca ne vedem rar? Nam avut niciodata asa stare pentru un baiat, e posibil sa ma fi indragostit de el?

Va multumesc mult pentru atentie!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca nu vrea o relatie cu tine, are alte planuri.
Eu in locul tau l-as intreba fata in fata ce isi doreste, asta ca sa nu mai suferi ca fraiera!

| Ирина19 explică:

Ok, dar cind iar plec la el in tara(plec acolo ca merg la niste rude in vizita, verisori etc)si daca iar se apropie de mine si va dori sa ma sarute, cei zic?

| Danny a răspuns:

Eu una nu mai am incredere ce ceva timp in relatiile la distanta. Nu zic ca nu este posibil, insa foarte dificil si de obicei se termina tragic.
Eu spun sa incerci sa nu te mai gandesti la el (ca sa nu spun sa-l uiti) sau mai bine, discutati. 3 luni fara sa vorbiti poate insemna multe, inclusiv teme/examene etc.

| AnToOniiia a răspuns:

Poate si el se gandeste la fel:"Mi-e dor de ea, dar daca ea nu da niciun semn...straight face". Eu zic sa renunti la aceasta relatie pana nu e prea tarziu caci vad ca nu prea merge...in locul tau as face asta, caci daca o faci mai tz o sa suferi mai mult. Si fii sigura ca va veti desparti ca nu mai merge straight face