| FloRin969 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o... problema, daca pot spune asa: eu stau cu o fata de o luna si ceva. In tot acest timp eu a trebuit sa o bag in seama tot timpul, adica eu o salut dimineata, eu o mai intreb una alta, insa ea nimic. Evita sa ma sarute, Ma saruta doar cand are ea chef. Eu cand vreau sa fac acest lucru ea pleaca sau intoarce capul. Cand plecat acasa de la scoala prefera sa mearga la brat cu prietena ei cea mai buna ( prietena ei incearca sa plece dintre noi insa ea tot se da dupa ea ). Asta inseamna ca nu ma iubeste? Am incercat sa o ignor vreo 3 zile insa ea nu a avut nicio reactie, doar statea bosumflata in banca si nu zicea nimic. Totusi tin sa spun ca am participat cu ea la balul bobocilor si acolo tot timpul m-a tinut de mana si ma imbratisa, atunci parea ca nu ar mai vrea sa plece de langa mine. Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa-i spui,,verde-n fata'' sa zic asa. Sa o intrebi de ce e asa,sa o intrebi clar daca te iubeste sau nu,daca vreti sa continuati. Ii spui ca pentru tine relatia nu merge asa,trebuie sa se implice si ea. Poate nu va avea reactia la care te vei astepta. Dar daca te va rani,incearca sa nu pui la suflet, sa nu suferi. Doar viata merge inainte, si cu siguranta vei gasi pe altcineva. Iar daca vei vedea o schimbare dupa aceasta discutie, inseamna ca se va schimba. acum nu stiu eu ce este intre voi, dar mi-am dat cu parerea. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin
O zi bunaa! :*

| neutrino a răspuns:

Fata trebuie permanent cucerita, dar fara sa o sugrumi.

| FloRin969 explică (pentru neutrino):

Bine, de acord cu tine ca trebuie cucerita permanent, dar numai baiatul trebuie sa se implice intr-o relatie si fata sa stea fara sa faca nimic?

| neutrino a răspuns (pentru FloRin969):

Da! Baiatul trebuie sa transpire facand curte fetei, iar fata accepta sau nu. Acesta aste dreptul ei.

| GreenArrow a răspuns:

Iai dat prea multa atentie pe care nu o merita. Reproseazai ca nu te cauta cum o faci tu si ca asta te supara. Iar despre sarut te sfatuiesc sa o pui un pic in situatia ta, cand va vrea ea spune-i "cand am vrut eu nu ai vrut tu".
Fi barbat! Cand ceva nu iti convine spune ce ai pe suflet. Si daca nu trateaza problema cu seriozitate. Adui la cunostinta ca in modul asta nu va merge prea departe.
Nu poti face tu 99 de pasi si ea 1 cand are chef.

Sper ca ti-am putut fi de folos.
Bafta

| BogdanBLJ28 a răspuns:

E greu de spus, decizia ta tine doar de tine, si de starea ta de spirit. Daca te simti ok in preajma ei si simti ca o iubesti, ramai cu ea, indiferent de ce iti face. Daca nu, decat sa iti faci singur rau, mai bine termin-o...