| esa212015 a întrebat:

Bună tuturor! Aș vrea să vă ascult părerile, sunt cam "nedumerită".
Am avut un contact intim cu iubitul meu, iar la acel contact, prezervativul s-a rupt, în momentul în care a introdus penisul, am auzit că s-a spart prezervativul. Imediat l-am dat jos și am pus unul nou și am continuat actul. Menționez că iau anticoncepționale (Karissa), iar până în acea dată, am luat 9 pastile, în seara aceea urmând cea de-a 10-a pastilă.
Întrebarea mea este dacă pot să mă liniștesc, să nu mă stresez din cauza că prezervativul s-a spart în acel moment?
Mulțumesc frumos anticipat.

4 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Nu ai deloc motive sa te ingrijorezi.
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi fata. Stai liniștita

| esa212015 explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsurile voastre calde!
Am uitat să menționez în întrebare că, fiind la începutul pastilelor, am spotting. Sper că aceasta nu schimba nimic și totul e în regulă, și legat de întrebarea de mai sus, nu-i asa?

| DenissaDenni a răspuns:

Nu ai de ce sa îți faci probleme, mai ales dacă iei anticoncepționale