| Crs a întrebat:

Buna tuturor... As vrea sa va cer niste sfaturi si niste pareri. Sunt cu prietenul meu de un an de zile. Acesta, impreuna cu parintii lui, va pleca intr-un alt oras la matusa lui, apoi o zi in Bulgaria, de sambata pana luni. Ma simt cam rau din aceasta privinta, ca ma lasa singura de Paste si nu stiu ce sa fac; sa ii spun ca ma deranjeaza ca pleaca sau sa nu ii spun. El m-a intrebat ce parere am despre plecarea lui si i-am zis sa faca cum doreste. Daca i-as spune ca ma deranjeaza ca pleaca, s-ar putea sa nu mai plece, dar nu vreau dupa aia sa imi scoata ochii ca din cauza mea nu a plecat ( vrea mai multe sa plece sa se duca in Bulgaria sa isi cumpere niste haine de acolo)... Chiar nu stiu ce sa fac, ca nici singura nu as vrea sa raman de Paste. :-J Voi ce ati face in locul meu?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dar nu poate sa te ia si pe tine? Sau nu ai merge tu? Pai eu zic sa nu ii reprosezi ca pleaca, ai facut bine ca i-ai spus sa faca cum doreste, dar spune-i asa mai discret:fain de tine ca pleci, eu insa nu stiu ce voi face, ca voi fi singura si nu am ce sa fac, aiurea de mine; asa poti sa ii zici sa vezi ce spune, daca ii pasa de tine ori te va lua si pe tine, ori nu v amai pleca, dar totusi daca nu va reactiona nicium nu trebuie sa te superi pe el, e vorba de cateva zile, desigur ca e de Pasti dar nu poti sa il opresti sa nu mearga daca e dorinta lui; trebuie sa il intelegi, desi te cred ca e aiurea sa nu fi cu persoana iubita mai ales de sarbatorisad, dar asta e, va trece si asta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E bine cum ai procedat! Bravo!

| madalicious a răspuns:

In locul tau? L-as lasa sa plece si sa se duca sa se distreze, macar un pic, doar e Pastele. Si eu as iesi cu fetele in oras, m-as distra, asa de Paste, ca nu se intampla nimic, daca nu faci Pastele cu prietenul tau.

| Crs explică:

Mi-a propus sa merg cu el, dar nu pot, deoarece eu mai am cateva luni pana cand voi face 18 ani si ca sa ies din tara mi-ar trebui procura si pana sambata. nu cred ca se poate.
Ma simt trista deoarece as fi vrut sa petrec Pastele cu el.

| Crs explică:

Si ar putea sa nu plece si sa ramana cu mine ca nu-l obliga nimeni sa plece, dar ma mai deranjeaza un lucru... eu daca as fi fost in locul meu si eu ar fi trebuit sa plec cu parintii mei el s-ar fi suparata pe mine. El face facultate in alt oras si azi vine acasa si i-am zis la telefon(ca o pacaleala de 1 aprilie.) ca voi pleca de azi la sat cu parintii si rudele. si mi-a spus ca daca plec se supara pe mine. Si de asta m-am ofticat!

| Crs explică:

Multumesc pentru sfaturi tuturor. am observat ca am primit numai sfaturi sa nu ma supar ca pleaca. azi ne-am intalnit si chiar am constat ca daca nu v-a pleca se vor supara pe el parintii si matusa cu verisoara lui pe el. Nu am de ce sa imi fac griji - sunt genul de persoana mai geloasa big grin - pana la urma nu va fi pleacat o vesnicie, sunt doar 2 zile.
:*

| eugem35 a răspuns:

Dac te iubea si sunte impreuna te lua si pe tine in bulgaria asa as fi procedat eu in locul lui

| zanesiprintese a răspuns:

Buna. Eu una l-as lasa sa plece si iti spun si de ce, este cu familia lui, tu deocamdata esti doar pritena lui si atat. Nu este mult un an, nici putin si nu pleaca pentru totdeauna. Sincer imi pari egoista, nu te supara pe mine, dar asta este adevarul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| zimonee a răspuns:

Pe mine nu m'ar deranja daca prietenul meu ar pleca cu familia lui de Paste undeva, doar nu pleca numai sa nu fie cu tine ci doar sa fie impreuna cu ai lui; pune'te si tu in situatia lui daca tu ar trebui sa pleci undeva, el ar trebui sa se supere pe tine? gandeste'te si la varianta ca poate parintii lui se vor supara pe el daca nu merge cu ei.parerea mea, mai asteapta si alte raspunsurihappy