| daianis a întrebat:

Buna tuturor.as vrea sa va intreb ceva. ce parere aveti despre o relatie cu un tip care are un copil dar acum nu mai are nimic de-a face cu copilul si mama acestuia.credeti ca merge o relatie cu un barbat cu un copil chiar daca nu mai vrea sa stie nimic de el si de viata care a dus-o cu mama copilului? mentionez ca nu a fost de acord cu nasterea copilului.multumesc

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poate merge în egală măsură ca relaţia unui bărbat cu o femeie cu plod dintr-o căsnicie anterioară.
Şansele sunt fix aceleaşi.

| Blondamea a răspuns:

Ce varsta ai? ia sa imi spui
eu nu cred ca daca nu isi mai iubeste copilul daca totusi el s-a nascut inseamna ca tot il iubeste cat de putin
dar totusi ce varsta ai?

| membrugirl2010 a răspuns:

Tipul ala e un NENOROCIT, poate o sa-ti faca si tie la fel.

| kittysor a răspuns:

Am o parere proasta!
1 - daca nu dorea copil trebuiea sa se informeze mai bine asupra metodelor contraceptive (contraceptia tine atat de femeie cat si de barbat).
2. copilul nu are nicio vina, si cu toate ca vrea sau nu este tatal lui! Mai devreme sau mai tarziu lucrul asta il vrei resimti din plin in relatia voastra!

Concluzia: nu este capabil sa-si organizeze viata!

| MentalDisorder a răspuns:

Sunt mii de barbati/femei care s-au despartit de partenerul de viata si care au copii de care nu ii mai intereseaza si de care nu mai vor sa stie nimic. Eu zic ca fiecare astfel de persoana are dreptul sa isi refaca viata. Insa povestea asta ma face sa imi pun cateva semne de intrebare. De ce s-a despartit de sotie? Cum si-a putut abandona propriul copil, indiferent daca il voia sau nu? Presupun ca daca a facut-o o data, o va face si a doua oara (in cazul unei relatii serioase). In plus, tu ai auzit povestea numai din perspectiva lui. Nu poti sti daca nu a modificat versiunea originala. De mers, relatia ar putea merge, de ce nu? Dar, eu m-as opri intr-un punct. Zic.