| karinacora97 a întrebat:

Buna tuturor azi o colega mea de banca care este si prietena mea cea mai buna mi-a spus ca de la o vreme in coace i tot apare pe chilot o cheste vascoasa (ca mucii) si ea se tot intreaba daca asta inseamna ca mai e virgina eu nu am stiu ce sa i zic va rog rasp la intrebarea mealove struck mersikiss

Răspuns Câştigător
| euuuuuuuuuu a răspuns:

Chestia aia vascoasa este o secretie care este normala, mai ales inainte de venirea menstruatiei. Spune-i prietenei tale ca nu are de ce sa isi faca griji, nu are nicio legatura cu virginitatea.

Kisses! :*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta inseamna ac este la pubertate si ca in urmatorii doi ani ii va veni menstruatia. Nu are absolut nici o legatura cu virginitatea.

greece12
| greece12 a răspuns:

Sa stea linistita,e virgina.
Secretia care ii vine se numeste leucoree,o vei avea si tu si o va insoti toata viata.
Toate fetele si femeile o au si, in cazul ei, prevesteste apropierea momentului cand ii va veni primul ciclu menstrual.Peste cativa ani,unul,doi,sa nu se nelinisteasca!
Si, sa te astepti si tu la asta.
Pa, pa!

| kiko_3973 a răspuns:

Da inca mai e virgina. asta daca nu cumva s-a culcat cu cineva, chestia aia vascoasa e din cauza faptului ca trebuie sa-i vine menstruatia, toata femeile si fetele o au... de indata de menstruatia i-a venit, la 2 saptamani dupa ce i-a trecut o sa ii curga lichidul acela alb(chestia vascoasa), e ceva normal sa stea linistita.

| Mihai19MaxX a răspuns:

In general acea solutie vascoasa este alba, galbena sau cand este foarte aproape de perioada menstruatiei este Orange, rosie.Este absolut normala si sa se obisnuiasca sa se verifice.O data am gasit la iubita mea pe interiorul piciorului tongue