| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Buna tuturor >big grin. Intrebarea mea e : si a 2-a oara o sa fie la fel de dureros? Ce complicatii ar putea sa apara din cauza faptului ca mi-am inceput viata sexuala la aceasta varsta :-s? Va multumesc anticipat :*.

5 răspunsuri:
| PoOfarina a răspuns:

Hey! big hug Din cate stiu eu e indicat ca dupa primul contact sexual sa existe o pauza de cateva zile pentru "a se vindeca" locul. E destul de dureros si a doua oara, dar asta depinde de la om la om. big grin Nu suntem toate fetele la fel... Sincer nu stiu ce complicatii ar putea sa apara pentru ca ti-ai inceput viata sexuala la aceasta varsta, insa sunt aproape sigura ca nu poate fi vorba de vreuna grava. Important e sa ai grija de tine, sa te protejezi si sa faci un control ginecologic.
Ciao! >big grin

| Daiana_1431 a răspuns:

Nu o sa mai fie asa dureros, daca himenul s-a rupt in totalitate. Sau poate ai fost putin crispata, te poate durea si din aceasta cauza. Complicatii? Nu cred. Dar protejeaza'te!

| BisUltras a răspuns:

Din cate stiu la al 2 act sexual nu ar trebui sa fie o problema durerea ci placerea :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cand va fi a2-a oara, trebuie sa lasati macar o saptamana sa se vindece rana. Din proprie experienta, iti spun, ca mai doare inca cateva dati. Banuiesc ca nu la toate fetele, dar la mine asa a fost. Eeeeeehhhhheeeeeeeee, dar dupa ce am scapat de durere, a fost... alta viata happy. Numai bine, si nu uite de prima vizita la ginecolog+ contraceptie de care vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. depinde. depinde. vad ca esti foarte fericita big grin. bravo! pei normal nu trebuie sa mai doara. dar sunt sigur ca a4a oara nu va durea deloc!