| YuNaBi2 a întrebat:

Bună tuturor! Deci e vorba de tipul ăsta care e fostul meu instructor auto (am luat permisul acum câteva luni), să-l numim Alex. Sunt îndrăgostită de el, eu am 23 de ani, iar el are în jur 35-36 (nu știu exact), nu este căsătorit.
Pot spune că l-am simpatizat din prima clipă pentru că e un om bun, liniștit, calm și cu mult bun simț, mereu se purta foarte frumos cu mine. Mă întreb cum era cu altele. La un moment dat, în timpul desfășurării școlii a început să îmi like-uri și inimi la story-urile din Social Media. Aproape de fiecare dată mi se adresa cu "dvs", cred că doar o data mi-a spus pe nume și a vorbit la pertu când vorbeam cu el la telefon.
Cu toate acestea, uneori îmi zâmbea și mă privea lung, dându-mi impresia că voia ceva, dar parcă nu avea curajul să se desfășoare. După proba de traseu, ne-am îmbrățișat dându-i de înțeles că îmi vine să fac asta pentru că eram fericită. Practic, i-am spus ca îmi vine sa-l îmbrățișez, iar el m-a luat în brațe.
Simt că aș vrea să-i spun că îl plac, dar în același timp mi-e teamă, aș vrea doar să ieșim sau să stăm o noapte.
Cum să interpretez aceste gesturi? Vă mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca si el ar vrea, dar asteapta sa-i dai niste semne mai clare.
Fiind o relatie profesionala din partea lui, nu poate sa se dea la tine ca in club. Ar fi foarte neprofesionist, ca instructor.
Incearca sa il abordezi pe net, ori cu un pretext copilaresc, ori ii recunosti ca te-ai obisnuit sa tii legatura cu el. Vezi ce face el de acolo.

| YuNaBi2 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

I-am scris și m-a invitat în oras.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru YuNaBi2):

Bun.
Deci te place.

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Si eu care credeam ca numai noi, barbatii cadem prada gesturilor afective! Cand un barbat e luat in brate poate sa inteleaga mai multe, depinde si de context: ca fata aia se bucura, ca fata aia vrea ceva mai mult de la el si simte ceva fata de el etc. Ezitarea ta i-a confirmat ezitarea lui: diferenta de varsta, poate si ca trebuia sa pastreze o distanta profesionala? A ales ca indiferent de raspuns, sa isi arate un sentiment de afectivitate fata de tine. Zambitul si privitul lung catre o fata frumoasa, ghici ciuperca ce-i!

Pare inceputu unei frumoase povesti de dragoste intimidata de o diferenta de varsta. Voi stiti ce iese happy

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cati iti vorbeste cu dvs. inseamna ca vrea sa te tina la departare si o face constient, avand motivele lui.
Posibil sa fii iesit dintr-o relatie unde a suferit, posibil sa aiba pe cineva, posibil sa fie gay samd.
In orice caz, atata vreme cat pastraeza distanta, este bine sa-ti vezi de drum si sa-i dai pace.

| Hammurabi a răspuns:

Fostul instructor auto?
Te-ai îndrăgostit de primul bărbat care a stat mai mult timp la mai puțin de 1 m de tine?
Nu te poți îndrăgosti de orice bărbat care îți dă atenție.
Ce perspectivă vezi tu că ar putea avea orice combinație cu el?
Sau poate nu contează.
E doar un impuls de moment la care nu vrei să renunți.
Ai multe lucruri de lămurit cu tine însăți.

| gogugogugogu a răspuns:

Simplu, il suni sau ii iesi in cale si ii spui ce simti sau ce vrei de la el, direct. Daca vrei doar o noapte cu el, nu te va refuza. Succes!

| alvostrustietot a răspuns:

Baga l direct in pat si o sa vezi atunci ce intentii are domnul