| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Deci...imi place de un baiat foarte mult, suntem amici. El este o persoana foarte prietenoasa, care iubeste oamenii.Cand ne mai intalnim intamplator asa, vorbim, ma intreaba ce am mai facut, cum ma mai simt si chestii de-astea.
Intr-o zi cand am vorbit la telefon el mi-a spus ca tine la mine, ca sunt o "fetita" extraordinara si ca se simte norocos ca ma cunoaste.
Dar faza e ca nu inteleg in ce sens tine la mine(e mai mare cu 6 ani decat mine). Eu am 17 si el 23. Ma gandesc ca ma vede doar ca pe o prietena sau ca pe o surioara mai mica.nu mai stiu ce sa cred!
Vroiam sa-l intreb atunci la telefon in ce sens tine la mine dar mi-a fost rusine. Si inca ceva: cand ne intalnim, as vrea sa-l imbratisez, sa-i spun ca tin la el dar mi-e frica sa nu ma respinga deoarece eu am impresia ca ma vede ca pe o "surioara mai mica". Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac?
Oare ma place, ma vede ca pe o viitoare iubita?
Va multumesc celor care ati avut rabdare sa cititi framantarile mele.

Cu respect, Ana.

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Da, cred ca ii placi. Incearca sa-i apari in cale mai des. Mai departe va sti el ce are de facut. Diferenta de varsta nu este o problema!
Bafta!

| Alex a răspuns:

Invita-l in oras. In timpul intalnirilor, incearca sa dai semne care arata ca il placi si asigura ca vede si el. Si incearca mai intai sa-l tii de mana si dupa aceea incearca sa-l saruti. Daca n-ai bani, cheama-l in parc. Nu e frumos daca il intrebi sau sa scrii pe o foaie ca este indragostit de tine. Daca refuza sa fie cu tine, asta e. Ai noroc la urmatorul baiatul care te place. Succesc!