| MariaDaniela2457 a întrebat:

Deci prietena mea cea mai buna este indragostita de un baiat,il place mult,dar nu-si gaseste curajul sa ii spuna.Ei vorbesc din cand in cand,avem ceva prieteni comuni,sa zicem,e prieten cu verii ei,dar tine pentru ea sentimentele.El i-a dat primul mesaj,de atunci vorbesc.El a batut niste apropouri legate de o posibila intalnire,dar nu s-au concretizat.El are stima de sine scazuta,e inchis in el,nu spune niciodata nimic bun de el. Eu i-am tot spus sa incerce sa se deschida fata de el. E o diferenta de varsta intre ei,nu foarte mare,dar pe ea nu o deranjeaza. Voi ce ziceti sa faca? Este posibil sa simta si el ceva pentru ea,dar sa fie mai neincrezator, mai timid? In trecut, tot incerca sa se apropie de ea.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Problema pe care o vad este ca in loc sa stai so sa inveti o persoana timida sa iasa din carapace, mai bine cauti alta care te va face sa vezi cerul.

Trebuie sa cresti langa partener, nu sa stai si sa faci pe mama ranitilor.

O fii el suflet bun, dar daca nu stie sa arate si sa te faca sa traiesti, atunci poate e bine sa gasesti un alt suflet bun care sa aiba stima de sine suficienta incat sa te faca sa simti ca lumea este a ta.

| JustMeDeea91 a răspuns:

Dacă el e mai mare și ea mai mică nu ii înțeleg timiditatea în schimb dacă este invers înțelegwinking Oricum ea nu are ce face pentru că el ar trebui să facă pasul iar dacă nu îl face înseamnă că nu o vreawinking

| MariaDaniela2457 explică (pentru JustMeDeea91):

Din ce vad eu, se vor unul pe altul, dar nu indrazneste niciunul