| MadalinaIancu a întrebat:

Buna tuturor!

FINALUL asteptat: (continuare): Avusesem o saptamana foarte grea si am inceput sa ii spun ce simt, i-am spus ca-l iubesc mult si ca nu vreau sa se mai desparta de mine in felul ala execrabil in care a facut-o. Plangeam. A inceput sa reactioneze urat, sa imi spuna ca astea nu sunt probleme, ca probleme au oamenii care nu au casa, care nu au ce manca. I-am dat dreptate, dar i-am spus ca asa sunt eu, ca asa am perceput eu saptaman asta, ca sunt mai sensibila. Mi-a zis ca nu fac altceva decat sa ma "matai". M-a durut cand mi-a zis asta. Ne-am certat. Nu stiu cum, a venit vorba de cealalta. Si mi-a zis ca nu vrea sa ii mai zic in fiecare zi de ea (nu ii ziceam in fiecare zi, doar l-am intrebat de cateva ori daca a mai vb cu ea, daca s-au mai intalnit). M-a pus sa aleg: ori sa fiu cu el si sa nu-i mai zic nimic de ea, ori sa ne despartim. M-am rugat in sinea mea la Dumnezeu sa imi dea un semn, sa stiu ce sa fac. I-am promis ca nu-i mai zic nimic de ea. M-a sarutat si a plecat. A doua zi, pe 15 decembrie 2012, m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa urc la el sa prajim peste. I-am zis ca da. Am urcat putin mai tarziu. L-am ajutat sa faca un piure si m-a sunat o colega sa imi ceara o adresa de mail a unei profesoare. Nu o tineam minte si l-am rugat daca pot sa intru pe mail de la el de pe laptop ca sa iau adresa respectiva. Mi-a zis ca da. Am iesit din bucatarie si am intrat in camera. Cand am vrut sa intru pe mess, el avea deja scrise adresa si parola lui. Nu am apucat sa dau Cancel si a intrat pe adresa lui. O clipa mi-a venit in minte: "si daca ma uit in arhiva lui? sa vad ce a vb cu cealalta! daca nu e nimic, mea culpa, imi cer iertare si incetez cu indoielile si cu acuzele. dar macar sa ma conving". Am intrat. Am vazut o conversatie de pe data de 19 noiembrie (iar noi ne impacaseram pe 13 noiembrie), in care el ii spunea ei ca sta cu mine doar pentru ca eu sunt un ajutor pentru el si ca el, de fapt, se gandeste la ea, ca are sentimente fata de ea, ca el stie ca relatia cu mine nu va tine mult si ca sta cu mine ca sa o uite pe ea. Mi-a cazut cerul in cap pentru a doua oara. Durerea a fost si mai mare. Am inceput sa tremur, imi batea inima tare. Am iesit din camera si i-am zis ca eu plec, ca nu pot sa mai stau, S-a ridicat de la masa si m-a intrebat de ce. I-am raspuns ca va vedea cand va intra in camera. Am inceput sa tip, sa plang; i-am spus ca am aflat totul, m-a impins in baie ca sa nu auda colegii lui de camera, i-am zis ca am vazut cand i-a zis ca sta cu mine doar pentru ca sunt un ajutor pentru el si ca se gandeste la ea; mi-a zis: "eu nu i-am zis asa ceva!" si "ia-ma-n brate!". I-am zis sa ma lase-n pace pentru ca eu nu pot sa stau cu cineva care nu are sentimente pentru mine. Am fugit, voiam sa fug de el, de lume de toate. Am ajuns in camera suspinind, abia mai puteam sa respir. Mi-a trimis un mesaj: "Tot ce pot sa iti spun e sa imi cer iertare fata de tine si sa te rog din tot sufletul meu sa nu iei o decizie in functie de ceea ce ai vazut. Asta s-a intamplat acum o luna. Eu pe tine te-am iubit, te iubesc si te voi iubi, n-am nimic pentru cealalta." Cum poate fi atat de ipocrit?! Sufar foarte mult! Spuneti-mi ce sa fac! Dati-mi un sfat, va rog! Va multumesc mult! Scuze pentru tot pomelnicul asta! Sarbatori fericite tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine..niciun final nu are un final fericit ca sa spun asa....nu stiu cealalta parte a povestii doar k din cate mi-am dat seama oricat de impocrit l-ai crede totusi nu vrea sa te faca sa suferi in privinta astora cat pe de alta parte stii cum e viat anul poate fii roz si chiar daca ar fi ne-am plictisii, intelegi? incearca sa fii indiferenta cand te mai cauta..chiar daca asta inseamna sa fii orgolioasa daca vezi k tot va incerca sa te caute totusi nu vrea sa te piarda dar totusi nu poti stii adevarul poate chiar pe ea o foloseste adica el iti spune ca nu mai are nimic cu ea si el ei sa-i spuna ei la fel stii? adica va minte pe amn2. Nu merita sa stai langa cineva care nu stie ce vrea pana la urma trebuie sa aleaga daca el te-a pus pe tine sa alegi si el ar trebui sa aleaga...sa-l uiti asa usor nu are cum. si sa stii niciun sfat nu e bun la urma urmei cum sa faci sa uiti de cineva tu iei sfaturile oricui dar nu inseamna ca o sa le si aplici si ca va fi si asa parerea mea e k rspunsul a tot ceea ce ceri este TIMPUL

3 răspunsuri:
| XyYx a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il lasi.
Ma regasesc oarecum in povestea ta, insa o sa fiu scurta ca sa nu lungesc prea mult discutia si sa nu deviez de la subiect.
In urma cu 2 ani stateam cu un baiat pe care il iubeam foarte mult. Relatia noastra a durat un an si jumatate, la inceput ne-am inteles foarte ine, totul era minunat, insa cu timpul a inceput sa se distanteze de mine, sa nu ma mai alinte asa cum o facea inainte, sa nu mai imi spuna "te iubesc", ba chiar incepuse sa imi vorbeasca urat.

Ulterior, am aflat de la cineva ca se plimba cu o tipa de mana prin oras. Nu am crezut, deoarece eu credeam in el, si i-am zis insa el a negat, iar eu ca fraiera l-am crezut. M-am convins ca m-a mintit atunci cand i-am vazut convorbirile de pe mess, si mesajele din tel, unde o vrajea pe aia.
In fine, eu am trecut peste l-am iertat, si am continuat sa fiu cu el, dar nimic nu mai era ca inainte. Si eu sufeream mult, pentru ca nu mai aveam incredere in el, imi era teama ca asa cum m-a inselat cu aia, desi spunea ca fusese nesemnificativa pentru el, stiam ca ma poate insela si cu alta.
Nimic nu a mai mers bine nu ne-am mai inteles, si el s-a indragostit de alta.sad Ne-am despartit si eu am plans si am suferit ca fraiera dupa el in timp ce el era fericit cu ea. Mi-a fostfoarte greu, am intrat intr-o deceptie, nu mai puteam trece peste, insa imi spuneam tot timpul ca se va intoarce roata, voi fi si eu fericita si uite ca am intalnitun baiat minunat care chiar ma iubeste.

Asa ca draga mea, eu te sfatuiesc sa il lasi, timpul va vindeca toate ranile, chiar daca suferi acum. Gandeste-te ca o data ce te-a inselat nu mai poti avea incredere in el, si tu te vei consuma si vei suferi.
Si inca un sfat "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust ".
Sper ca te-am ajutat, iti urez multa bafta, iar daca ai nevoie de ceva, de vreun sfat, sunt aici! happy

| DaDyva1992 a răspuns:

Wwwwwwoooooooooooooooooowwwww adica pentru inceput trebuie sa-l uiti NEAPARAT incearca sa gasesti pe altcineva e clar ca el te-a mintit de la inceput :/ SUCCES si craciun fericit :)

| 02mada02 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l uiti si sa iti vezi de ale tale ca doar nu a murit mama baietilor...iti spun din propria experienta ca daca ii mai oferi o sansa el nu se va schimba si iti va fi mai greu mai apoi. Taie raul de la radacini si fa acum ceea ce e de facut pana nu e prea tarziu.